شماره های تماس (021) 22 26 00 67
(021) 22 26 00 69
ساعت کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب تهران خ شریعتی،نرسیده به مترو شریعتی
ک فلسفی، ساختمان پزشکان پرشين،ط۱،و۱

روانپزشک خوب در تهران

روانپزشک خوب در تهران

این روزها یکی از مهم ترین پزشکانی که فعالیت های درمانی گسترده ای دارند روانپزشکان هستند.

خوش بختانه امروزه برخلاف دهه های گذشته روانپزشکان و روانپزشکی و روان درمانی جایگاه خوبی در اجتماع پیدا کرده است و خانواده ها می دانند که حل بسیاری از مشکلات روحی می تواند با مراجعه با یک روانپزشک خوب و پشت سرگذاردن روند درمانی برطرف شود.

همزمان با رشد و گسترش اقبال عمومی به مراجعه به روانپزشکان و پشت سر گذاشتن روند روان درمانی افراد به این نکته واقف شده اند که باید نزد بهترین روانپزشک بروند. زیرا که در روان درمانی مهارت و تجربه درمانی تا حد زیادی می تواند به بهبود وضعیت و تسریع روند درمانی کمک کند.

امروزه بیشتر افراد به دلیل فشارهای زیادی که در شرایط مختلف زندگی متحمل می شوند ممکن است از نظر روحی خسته و آشفته شوند. استرس، افسردگی و… از جمله مشکلاتی هستند که زندگی روزانه فرد را دچار اختلال می کنند.  باید دانست که اکثر بیماری هایی که افراد را به خود مبتلا می کنند ریشه در مشکلات روانی افراد دارند که ممکن است به صورت مشکلات جسمی پدیدار شود یا حتی فرد را دچار اختلالات روانی نماید. برخی از اختلالات روانی نه تنها خود فرد را تحت تاثیر قرار می دهند بلکه موجب آزار و اذیت و حتی در مواردی آسیب رساندن به اطرافیان فرد نیز می گردند.

هر فردی در تمام مسیر زندگی خود احتیاج به مشاوره و هم صحبتی دارد که بتواند به تصمیم گیری ها درستی برسد و بتوانند در تنش های ایجاد شده در زندگی با حفظ آرامش به حل مشکلات بپردازند.

روانپزشک

تفاوت روانشناس و روانپزشک

روانشناس فردی است که در رشته تحصیلی روانشناسی مدرک خود را اخذ نموده و در زمینه خانوادگی، ازدواج، تحصیلی، شغلی و سایر موارد زندگی افراد مشاوره دهد و همچنین در تصمیم گیری ها به آن ها کمک می نماید. به طور کلی هدف اصلی یک روانشناس بررسی رفتارها و فرایند های ذهنی افراد می باشد و موضوعاتی چون روابط خانوادگی، شخصیت شناسی، روابط فردی واجتماعی فرد، تمرکزو ادراک، احساسات، شکست های روحی و عاطفی فرد را مورد مطالعه و کنترل قرار می دهد.

یک روانپزشک پس از اخد مدرک پزشکی عمومی، در زمینه روانپزشکی واعصاب و روان تخصص خود را دریافت نموده و تحت آموزش های مربوط به شناخت مشکلات روانی و روش های درمانی آن قرار می گیرد، یک روانپزشک علاوه بر مشاوره و درمان های غیر دارویی به روان درمانی هایی چون رفتار درمانی و روانشناختی می پردازد و در مواردی که لازم باشد برای فرد دارو نیز تجویز می نماید.

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره با دکتر فرامرز ذاکری متخصص اعصاب و روان و روانپزشک با شماره های 22260067 – 22725506 تماس بگیرید و به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

روانپزشک خوب کیست؟

یک روانپزشک خوب کسی است که توانایی برقراری ارتباط و جلب اعتناد مراجعین خود را داشته باشد به طوری که بیماران به وی اعتماد کرده و با خیال راحت مسائل خود را با وی در میان بگذارند. داشتن ارتباط دقیق و موثر از توانایی های یک روانپزشک خوب است.

روانپزشک، پزشکی است که بیماری های روانی وجنونی افراد را مورد بررسی و درمان قرار می دهد. روانپزشکی یکی از شاخه های پزشکی می باشد که با روش های علمی و تخصصی به روانکاوی و درمان انواع بیماری ها و اختلالات روانی مانند اختلالات سازگاری، اختلالات دو قطبی، اختلالات تیک، اختلالات خواب و… می پردازد.

یکی دیگر ویژگی های مثبت و موثری که یک روانپزشک بایدداشته باشد این است که بتوان با کاراکترهای شخصی مختلف افراد خود را وفق داده و سازگار باشد. حالا روانپزشک خوب دارای چه ویژگی هایی است؟ در انتخاب روانپزشک و روانکاو خوب خود حتما به موارد ذیل توجه نمایید.

 • در ابتدا باید گفت که اولین قدم برای شناخت یک روانپزشک خوب سابقه ها و تجربیات پژوهشی وی می باشد.
 • یک روانپزشک خوب کسی است که با صبر و حوصله شنونده صحبت های بیمار خود باشد.
 • روانپزشک خوب دارای مهارت ارتباطی بالایی می باشد و ضریب هوشی بالایی دارد.
 • قابل اعتماد بودن یکی از ویژگی های بارز یک روانپزشک یا روانشناس خوب می باشد.
 • در طول جلسات درمانی به بیمار خود توجه نماید و به زبان بدن کاملا مسلط باشد.
 • روانپزشک خوب همیشه راههای درمانی متفاوتی با توجه به شرایط مراجعین مختلف ، به کار می گیرد.
 • زمانی که بیمار به طور همزمان توسط دیگر متخصصین تحت درمان می باشد روانپزشک خوب به طور مداوم در جریان پیشرفت بهبودی وی می باشد.
 • یک روانپزشک قبل از شروع درمان بیمار خود ابتدا باید از سوابق پزشکی بیمار اطلاع یابد.
 • روانپزشکی که مورد علاقه مردم می باشد شخصیت خونگرم، دوست داشتنی و مردمی ( در حین رعایت مرزهای مناسب حرفه ای، روابط قوی، صمیمی و درمانی با بیماران ایجاد کند) می باشد.
 • روانپزشک خوب دارای خرد و هوش اجتماعی می باشد.
 • یک روانپزشک خوب همدلی و درک بالایی دارد.
 • توانایی های تحلیلی و به روز درک روان شناختی بالا یکی از ویژگی های یک روانپزشک خوب وبا تجربه است.
 • داشتن مهارت در انجام روانکاوی یا سایر درمان های استاندارد اهمیت بالایی دارد.

در حالت کلی یک روانپزشک بعد از این که دوره های عمومی پزشکی را پشت سر گذاشت بعد گذشت مدت زمان سه ساله دوره عمومی پزشکی می تواند وارد تخصص روانپزشکی شده و با مجموعه روش ها، رویکرد ها و مجموعه اطلاعات و دانش که در زمینه درمان بیماری های روانی دخیل هستند را آموزش ببیند.

بنابراین دانش روانپزشکی مجموعه ای از دانش پزشکی اما در سطح عمومی و نیز روان پزشکی به صورتی که با رویکردهای روان شناسانه به سراغ تشخیص و روند درمان می روند.

مراحل درمانی روان درمانی توسط یک روانپزشک خوب

یک روانپزشک خوب زمانی که بیمار به وی مراجعه می کند مراحل درمانی زیر را طی می کند:

ابتدائا شرح حالی از بیمار می گیرد و بخش های بسیار مهم صحبت های بیمار را به صورت جملات کوتاه و نکته مانند یادداشت می کند.

تمامی این نوشته ها باعث می شود که روانپزشک در تمامی طول روند درمان اطلاعات کامل و مکتوب از بیمار داشته باشد.

در ادامه نیز تمامی تشخیص ها دقیق و براساس اطلاعاتی که از بیمار گرفته شده است انجام می شود و با بررسی های دقیق می توانند بهترین راهکار ها را در جهت درمان ارائه کنند.

یک  روانپزشک خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

یک روانپزشک خوب باید مجموعه ای ویژگی ها را دارا باشد که بتوانیم وی را بهترین روانپزشک بدانیم. مجموعه ویژگی های لازم برای روند درمان موفق:

 • کسب دانش تخصصی در بهترین مراکز آموزشی و دانشگاهی در داخل و خارج از کشور؛

خوش بختانه بسیاری از روانپزشکانی که در کشور ما در حال فعالیت های درمانی هستند می توانند با بالاترین دانش و اگاهی در زمینه انواع روش های درمانی و تکنیک های درمانی به درمان بیماران و مراجعین شان بپردازند.

 • برخورداری از مهارت علمی در زمینه درمان بیماری های مختلف؛

روانپزشکانی که به درمان می پردازند در انجام فعالیت های درمانی باید مهارت داشته باشند و در صورت مواجهه با موارد استثنا می توانند از مهارت های خود استفاده کنند و بهترین نتایج درمانی را رقم بزنند.

 • داشتن تجربه کاری در طول سال ها فعالیت های درمانی؛

قطعا تجربه کار و انجام فعالیت درمانی از دیگر معیارهای مهم برای تشخیص یک روانپزشک خوب است. تجربه حاصل سال ها فعالیت است و ارزشی بسیار دارد.

 • فعالیت در بهترین و مجهز ترین مراکز درمانی؛

گاها برای روند درمانی باید از ابزارهایی استفاده کنند که به تجهیزات مرکز درمانی وابسته است. از این رو  در صورتی که فعالیت های درمانی روانپزشک در مراکز درمانی مجهز باشد می تواند از امکانات درمانی آن مراکز استفاده کند.

 • اقدامات درمانی با بهترین دستگاه های درمانی مثل دستگاه آر تی ام اس؛

این روزها دستگاه ها و ابزار آلات متنوعی پا به عرصه مراکز درمانی گذارده اند و توانستند روند درمانی را بهبود بخشند.

یکی از مهم ترین ابزار آلاتی که این روز ها مورد استفاده قرار می گیرد آر تی ام اس می باشد.

این دستگاه با فراهم ساختن زمینه های ارسال امواج خاص به نواحی مختلف می تواند به درمان بسیاری از مشکلات اساسی افراد بپردازد. برای مثال برای درمان افسردگی می توانند با دستگاه آر تی ام اس به درمان بپردازند.

ضرورت مراجعه به روانپزشک خوب

واقعیتی که وجود دارد این است که مراجعه به بهترین روانپزشک مزایا و نتایج مثبت قابل توجهی دارد که باعث می شود مراجعه به یک روانپزشک خوب ضروری باشد.

مهم ترین مزایای مراجعه به یک روانپزشک خوب:

 • ریشه یابی بسیاری از مشکلات روانی؛ درواقع زمانی که شما صحبت می کنید براساس تحلیل هایی که از سوی بهترین روانپزشک می شود مشکلات ریشه یابی می شود.
 • درمان و رفع مشکلات ریشه ای در روان انسان؛ بعد از شناسایی ریشه اصلی بیماری ها و مشکلات روانی می توان بهترین روش درمانی را اتخاذ کرد تا بهترین نتایج درمانی برای افراد حاصل شود.
 • حل بسیاری از مشکلاتی که صرفا با روش های دارویی قابل کنترل و درمان هستند؛ واقعیت این است که در مواردی که مشکلات روحی افراد با سایر روش ها قابل درمان نیستند باید از روش های دارویی استفاده کرد. این دارو ها باید از سوی روانپزشکان تجویز شود.
 • ارائه مشاوره ها و راهنمایی هایی در خصوص تغییر نگرش افراد در باب مسائلی که مشکل ساز شدند. به جهت این که روانپزشک نگاه درستی نسبت به موضوعات و احساسات فرد پیدا کرده است می تواند به راحتی مشاوره هایی را ارائه کند که باعث شود فشار روانی از سوی فرد برداشته شود.

برخی از اختلالات و بیماری های روانی شایع بین افراد

 • اختلالات خلقی
 • اختلالات اضطرابی
 • اختلالات روان پریشی
 • اختلالات شبه جسمی
 • اختلالات ناشی از مصرف مواد
 • اختلالات خوردن
 • اختلالات خواب
 • اختلالات شخصیت
 • اختلالات انطباقی
 • اختلالات کنترل تکانه
 • اختلالات جنسی
 • اختلالات شناختیش
 • وسواس فکری
 • فوبیای اجتماعی

روانپزشک خوب در تهران

ویژگی های روانپزشک خوب 

لازم است بدانید که  روانپزشک منتخب شما دارای EQ بالا باشد یک شاخص ارزشمند است چرا که در اینصورت این روانپزشک می تواند ارتباط صحیحی با بیمار برقرار کرده و با صبر و حوصله به چراهای بیمار خود را بررسی نموده و به وی کمک نماید. ویژگی های  مهمی که یک روانپزشک خوب باید دارا باشد را   در اینجا مطرح می نماییم:

1- رفتار عام

2- مجموعه مهارت ها

3- صفات شخصیتی

4- دانش موضوعی

در شرایطی که روانپزشک تشخیص می دهد که بیمار برای بهبود بیشتر در بیمارستان بستری شود ، در این موارد علاوه بر روانپزشک، روانشناس و مددکار اجتماعی و پرستار در درمان بیمار به نقش دارند تا به نتیجه بهتر و موثر تری دست یابند.

در سایر کشور های پیشرفته مراکزی درخصوص  درمان‌ های مربوط به اختلالات روان‌شناختی می باشد که روانپزشک، روانشناس، مددکار و پرستار به طور گروهی با یکدیگر همکاری می نمایند. این روش درمانی نسبت به  روشهای درمان‌ انفرادی به دلیل بررسی های همه جانبه تیمی یه مراتب موثرتر و سودمندتر می باشد. چرا که این تیم پزشکی موجب درمان چند جانبه ی بیمار می شوند و می توانند درمان قطعی تری را برای بیمار رقم بزنند.

نتیجه گیری مطلب

در این مقاله مهم ترین هدفی که دنبال می کردیم این بود که بتوانیم نگاهی درست نسبت به یک روانپزشک خوب در اختیارتان قرار دهیم.

قطعا روشن شد که توانایی ها و دانش یک روانپزشک خوب می تواند در موفقیت روند درمان اثر گذار باشد.

مهم ترین مسئولیتی که افراد نسبت به سلامتی روان خود دارند این است که در اولین گام برای درمان روح و روان خود باید انتخابی هوشمندانه داشته باشند. بنابراین معیارهایی در اختیارتان قرار دادیم که بتواند روشنگر مسیر شما باشد و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین روانپزشک در تهران  وهمچنین بهترین متخصص اعصاب و روان می توانید  بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 خدمات مقالات و دکتر فرامرز ذاکری ، دکتر روانپزشک

درمان وسواس با دستگاه RTMS

عوارض دستگاه تحریک مغناطیسی مغز RTMS 

درمان افسردگی و میگرن با دستگاه آر تی ام اس (rTMS)

دکتر فرامرز ذاکری
دکتر فرامرز ذاکری

متخصص روانپزشک متخصص کودک،افسردگی،اضطراب متخصص اعصاب و روان روانپزشک کودک و نوجوان بیش فعالی و عدم تمرکز درمان اختلالات، افسردگی،استرس،اضطراب درمان اختلال وسواس اجباری اختلال کمبود توجه در بزرگسالان بیش فعالی کمبود توجه در کودکان ADHD/ADD اختلال دوقطبی اختلال خوردن اختلال اضطراب منتشر اختلال ترس، وحشت و هراس اختلال استرس پس از سانحه PTSD جنون جوانی اختلال عاطفی فصلی SAD هراس اجتماعی بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی اختلال جنسی بی میلی و افزایش میل جنسی درمان بدون دارو بیماریهای مغز و اعصاب و روان با دستگاه نورو فیدبک و بیو فیدبک

9 thoughts on “روانپزشک خوب در تهران

 1. وکیلی - مارس 17, 2020 در 11:57 ق.ظ

  سلام مطالباتون همیشه عالیههههه… میشه در رابطه با مهارت های ازدواج مقالات بیشتری بزارید؟؟؟

  پاسخ
  • drzakeri - مارس 24, 2020 در 5:12 ب.ظ

   ممنون . حتما

   پاسخ
 2. کمالی - آوریل 30, 2020 در 10:56 ب.ظ

  سلام دکتر من تازگیها خیلی در حین حرف زدن صدام میلرزه.. خودمم میدونم حتی اگه یه ذره استرس هم داشته باشم همینطوره… قبلا ینی حدود 10 سال پیش شاید فقط موقع حرف زدن توجمع یا کنفرانس های دانشگاه تسلطم از بین میرفت و صدام می لرزید اما الان بعضی موقع ها حتی واسه یه نفرم حرف می زنم همینطوره..چیکار کنم؟میشه راهنمایی کنید؟؟

  پاسخ
  • drzakeri - می 5, 2020 در 12:11 ب.ظ

   سلام این علایم که گفتید ناشی از اضطراب و فوبیا اجتماعی هست به روانپزشک مراجعه کنید و دارو بگیرید ( ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷ مشاوره تلفنی بگیرید )

   پاسخ
 3. مرتضی - دسامبر 15, 2020 در 5:20 ق.ظ

  سلام وقتتون به خیر آقای دکتر
  من شب ها از خواب میپرم با دلهره و دلشوره و تپش قلب زیاد و عرق هم میکنم و سخت دوباره خوابم میبره در طول شب شاید چند بار اینجوری بشم میشه راهنماییم کنید؟

  پاسخ
  • drzakeri - ژانویه 6, 2021 در 1:05 ب.ظ

   سلام بهتر است به مطب مراجعه کنید

   پاسخ
 4. Hossein - مارس 12, 2021 در 6:08 ب.ظ

  سلام دکترای عزیز گروه و ادمین های محترم لطفا اگه امکانش هست راهنمایی کنید.ممنونم
  این قرص ها رو هم به مدت یکسال ونیم دوسال میشه میخورم
  فلوکستین
  سرتالین
  فلوکسامین
  اسنترا
  و…

  ولی قرصی یکم افسردگیمو بهتر قرص فلوکسامین بود که وقتی میخوردم 6یا7ساعت فقط در روز خواب بود خیلی خیلی خواب آور بود
  ازطرفی الان پیش اقای دکتر فرامرز ذاکری میرم یه مدته میگه باید 5سال قرص بخوری تا بهتر بشی این قرص ها عوارض خیلی خیلی بدی داره اقای دکتر
  برام یه قرص ریتالین نوشته برای عدم تمرکز که خارجی یعنی ریتالین نبود ایرانیشو گرفتم تمرکزم بهتر شده ولی ازطرفی میگن این داروها اعتیاد اوره خیلی مضره و خانواده هم هرچی میگن فوبیا دارم میگن نه تو که سالمی ولی بخدا نقشه مغزی گرفتم توی اون نقشه دکتر تشخیص دادن
  اقای دکتر این مطب اقای ذاکری دستگاه نورو فیدبک و ار تی ام اس داره و به من گفتن تا حدی تاثیر داره
  آقای دکتر دیگه خسته شدم از قرص خوردن میخوام خوب بشم
  این دستگاه ها تاثیر داره؟این بیماری درمان میشه؟
  بخدا من کلاس زبان میرم شغلم درسم دانشگاهم وکلاسم یه جوری همش تو ارتباط با مردم هستم ولی این بیماری اینقد شدید شده من حتی داخل کلاس زبان نمیتونم توی چشم های معلمم نگاه کنم نمیتونم ارتباط کلامی برقرار کنم حرف نمیتونم بزنم از بس این ترس بهم ایست میده باخانم یا اقا فرق نداره من اصلا همش تو ارتباطتم ترس دارم وخجالت میکشم

  من 20سالمه
  خواهش میکنم کمکم کنید لطفاا🙏

  پاسخ
  • drzakeri - آوریل 6, 2021 در 8:10 ق.ظ

   سلام بله.
   این دستگاه تاثیرات مثبتی دارد

   پاسخ
 5. الیا - آوریل 4, 2021 در 6:30 ب.ظ

  سلام. آقای دکتر
  ممنون از مطالب خوب سایتتون عالی هستید یکی از بهترین روانپزشکای ایران هستید

  پاسخ

پاسخ

15 − 8 =

مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه
Call Now Button