شماره های تماس (021) 22 26 00 67
(021) 22 26 00 69
ساعت کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب تهران خ شریعتی،نرسیده به مترو شریعتی
ک فلسفی، ساختمان پزشکان پرشين،ط۱،و۱

بهترین روانپزشک در تهران

بهترین روانپزشک در تهران

رشته روانپزشکی در کشور ما از گذشته تا کنون وجود داشته است . در ابتدا 2 نفر به نام دکتر حسین رضایی و دکتر عبدالحسین میرسپاسی  از ایران دوره های روانپزشکی را در فرانسه گذراندند . این افراد رشته روانپزشکی نوینی را در ایران پایه گذاری کردند .

تاریخچه روانپزشکی

در گذشته تنها بیماران روانی بستری و درمان می شدند بدون این که ارزش انسانی آنها درنظر گرفته می شد . به تدریج روانپزشکی پیشرفت کرد و از رویکرد روانشناسی جامع نگر نیز به بیماران توجه شد . در کشور ما نیز پیشرفت هایی در این رشته ایجاد شده است اما هنوز به خدمات روانپزشکی جامع نگر به صورت ایده آل نرسیده است .

روانپزشک

روانپزشک کیست ؟

روانپزشکی یکی از تخصص های پزشکی است که به مطلعه و بررسی ، درمان و پیشگیری از  مشکلات رفتاری ، هیجانی ، شخصیتی و اختلالات روانی می پردازد .

تخصص های روانپزشکی

امروزه برای رشته روانپزشکی فوق تخصص در زمینه کودک و نوجوان به صورت آکادمیک ایجاد شده همچنین دوره های فلوشیپ درحیطه اعتیاد ، اختلالات جنسی ، روان تنی ، طب خواب و .. وجود دارد که باعث شده است روانپزشکی از حیطه های تخصصی فراتر برود .

روانپزشک همان روانشناس است ؟

بسیاری از مردم روانپزشکی را با روانشناسی اشتباه می گیرند و حتی تصور می کنند این دو واژه یکسان به کار می رود در صورتی که اینطور نیست . با این وجود که روانپزشک و روانشناس در حوزه روان انسان فعالیت می کنند اما روانپزشکی با روانشناسی متفاوت است . روانپزشک بعد از گذراندن رشته پزشکی عمومی و اخذ مدرک دکترا در این رشته ، تخصص روانپزشکی را می گذراند و در حقیقت پزشک است و تنها افرادی هستند می تواند درمان دارویی داشته باشد . اما روانشناس و مشاور رشته روانشناسی را در سطح کارشناسی و یا بالاتر( کارشناسی ارشد و دکتری )می گذراند و از روش های غیر دارویی برای درمان استفاده می کند .

چه زمانی باید به روانپزشک مراجعه کرد ؟

بسیاری از افراد از تجربه کردن روان درمانی واهمه دارند . این باور وجود دارد که فرد باید حتما روانی باشد یا مشکلات عجیب و غریب داشته باشد تا بخواهد خود را به روانپزشک نشان دهد . این تصور درست نیست که روان درمانی برای عده معدودی است بلکه برای همه است . این عادی است که برخی اوقات دچار سردرگمی و نگرانی می شود و گاهی اوقات روابط احساسی و خانوادگی یا مسائل کاریش چالش برانگیز شود . واقعیت اینست که تنها شرط برای مراجعه به روانپزشک اینست که یک انسان معمولی باشیم . همچنین نگرانی درباره عجیب بودن این تجربه وجود دارد زیرا شما باید با فردی که تا به حال ندیده اید از درونی ترین حالات زندگی خود تعریف کنید .زمانی که فرد دچار مشکلاتی از قبیل زناشویی ، خانوادگی و.. می شود به مشاوره و روانشناس مراجعه می کند در صورتی که ریشه این مشکلات اختلالات روانی مانند هراس ، استرس و افسردگی و… باشد به روانپزشک ارجاع داده می شود تا از نظر هورمونی و جسمی بررسی شود . روانپزشک در صورت لزوم دارو تجویز می کند و ممکن است از روش هایی نظیر روان درمانی استفاده کند .

بهترین روانپزشک تهران کیست ؟

در دهه های اخیر رشته روانپزشکی در میان رشته های روانشناسی ، از نظر بالینی پیشرفت زیادی داشته است . حال سوال اینجاست روانپزشک در تهران در چه مواردی می توان به ما کمک کند . در ادامه با ما همراه باشید.

روانپزشک خوب چه کمکی به ما می کند ؟

قطعا یکی از سوالاتی که برایتان پیش می آید اینست که چرا با دوست خود صحبت نکنید و از او راهنمایی نخواهید . باید گفت که دوستان شما برای شنیدن و راهنمایی کردن ما آموزش ندیده اند . اگر دقت کرده باشید آنها به درستی به حرفای ما گوش نمی دهند و حرف شما را قطع می کنند . همچنین ممکن است آنها شما را قضاوت کرده یا شما را سرزنش کنند ولی روانپزشک اینگونه نیست . بهترین روانپزشک  فرد را به عنوان یک فرد عادی می نگرد و شما می توانید به راحتی درباره مسائل خصوصی خود از جمله مسائل جنسی به راحتی با او صحبت کنید . آنها با آموزش هایی که دیده اند می توانند به اعماق ذهن خود و دیگران دسترسی داشته باشند . آنها می دانند که همه افراد چقدر می توانند شگفت آور باشند . آنها در نهایت هدفشان سلامت روانی فرد است .

هزینه مراجعه به روانپزشک

یکی از دغده های افراد برای مراجعه به روانپزشک خوب هزینه هر جلسه مشاوره می باشد. ممکن است هر جلسه مراجعه به اندازه یک وعده غذایی در رستوران باشد. در واقع روان درمانی ارزشمند است و نمی توان آنها را با مسائل روزمره مقایسه کرد . در واقع بسیاری از مشکلات ما ناشی از آنست که ما بینش کافی نسبت به بسیاری از مسائل را نداریم . در واقع با روحیات خود آشنا نیستیم :

 • نمی دانیم از چه چیزی می ترسیم؟
 • چه چیزی ما را خوشحال می کند ؟
 • تحت تاثیر چه احساس خاصی هستیم که در برخی مواقع به گونه ای یکسان عمل می کنیم؟

هدف روان درمانی خود آگاهی است . از طریق صحبت کردن با فردی که به دقت به حرفهای شما گوش می دهد ، بعد از گذشت هفته های متوالی شما به بینش عمیق تر نسبت به زندگی دست پیدا می کنید . به تدریج الگوهای شما در زندگی شکل می گیرند : کنار گذاشتن یک عادت ، کنار آمدن با  اختلافات خانوادگی و نحوه حل آنها . در واقع روانپزشک به شما کمک می کند تا راه درست زندگی کردن را پیدا کنید . درست زندگی کردن غریزی نیست در واقع آگاهی از این موضوع نوعی مهارت است . یکی از جاهائیکه می توان این مهارت را یاد گرفت دفتر روانپزشک می باشد .

رفتن به نزد روانپزشک در تهران نشان دهنده وجود اختلال نیست بلکه اولین نشانه سلامت و تعهدی درست و بالغانه نسبت به سلامت روانی است .

روانپزشک کیست؟

در حالت کلی یک روانپزشک بعد از این که دوره های عمومی پزشکی را پشت سر گذاشت بعد گذشت مدت زمان سه ساله دوره عمومی پزشکی می تواند وارد تخصص روانپزشکی شده و با مجموعه روش ها، رویکرد ها و مجموعه اطلاعات و دانش که در زمینه درمان بیماری های روانی دخیل هستند را آموزش ببیند.

بنابراین دانش روانپزشکی مجموعه ای از دانش پزشکی اما در سطح عمومی و نیز روان پزشکی به صورتی که با رویکردهای روان شناسانه به سراغ تشخیص و روند درمان می روند.

مراحل درمانی روان درمانی توسط یک روانپزشک خوب

یک روانپزشک خوب زمانی که بیمار به وی مراجعه می کند مراحل درمانی زیر را طی می کند:

ابتدائا شرح حالی از بیمار می گیرد و بخش های بسیار مهم صحبت های بیمار را به صورت جملات کوتاه و نکته مانند یادداشت می کند.

تمامی این نوشته ها باعث می شود که روانپزشک در تمامی طول روند درمان اطلاعات کامل و مکتوب از بیمار داشته باشد.

در ادامه نیز تمامی تشخیص ها دقیق و براساس اطلاعاتی که از بیمار گرفته شده است انجام می شود و با بررسی های دقیق می توانند بهترین راهکار ها را در جهت درمان ارائه کنند.

ویژگی های یک روانپزشک خوب

یک روانپزشک خوب باید مجموعه ای ویژگی ها را دارا باشد که بتوانیم وی را بهترین روانپزشک بدانیم. مجموعه ویژگی های لازم برای روند درمان موفق:

 • کسب دانش تخصصی در بهترین مراکز آموزشی و دانشگاهی در داخل و خارج از کشور؛

خوش بختانه بسیاری از روانپزشکانی که در کشور ما در حال فعالیت های درمانی هستند می توانند با بالاترین دانش و اگاهی در زمینه انواع روش های درمانی و تکنیک های درمانی به درمان بیماران و مراجعین شان بپردازند.

 • برخورداری از مهارت علمی در زمینه درمان بیماری های مختلف؛

روانپزشکانی که به درمان می پردازند در انجام فعالیت های درمانی باید مهارت داشته باشند و در صورت مواجهه با موارد استثنا می توانند از مهارت های خود استفاده کنند و بهترین نتایج درمانی را رقم بزنند.

 • داشتن تجربه کاری در طول سال ها فعالیت های درمانی؛

قطعا تجربه کار و انجام فعالیت درمانی از دیگر معیارهای مهم برای تشخیص یک روانپزشک خوب است. تجربه حاصل سال ها فعالیت است و ارزشی بسیار دارد.

 • فعالیت در بهترین و مجهز ترین مراکز درمانی؛

گاها برای روند درمانی باید از ابزارهایی استفاده کنند که به تجهیزات مرکز درمانی وابسته است. از این رو  در صورتی که فعالیت های درمانی روانپزشک در مراکز درمانی مجهز باشد می تواند از امکانات درمانی آن مراکز استفاده کند.

 • اقدامات درمانی با بهترین دستگاه های درمانی مثل دستگاه آر تی ام اس؛

این روزها دستگاه ها و ابزار آلات متنوعی پا به عرصه مراکز درمانی گذارده اند و توانستند روند درمانی را بهبود بخشند.

یکی از مهم ترین ابزار آلاتی که این روز ها مورد استفاده قرار می گیرد آر تی ام اس می باشد.

این دستگاه با فراهم ساختن زمینه های ارسال امواج خاص به نواحی مختلف می تواند به درمان بسیاری از مشکلات اساسی افراد بپردازد. برای مثال برای درمان افسردگی می توانند با دستگاه آر تی ام اس به درمان بپردازند.

بهترین روانپزشک در تهران

ضرورت مراجعه به روانپزشک خوب

واقعیتی که وجود دارد این است که مراجعه به بهترین روانپزشک مزایا و نتایج مثبت قابل توجهی دارد که باعث می شود مراجعه به یک روانپزشک خوب ضروری باشد.

مهم ترین مزایای مراجعه به یک روانپزشک خوب:

 • ریشه یابی بسیاری از مشکلات روانی؛ درواقع زمانی که شما صحبت می کنید براساس تحلیل هایی که از سوی بهترین روانپزشک می شود مشکلات ریشه یابی می شود.
 • درمان و رفع مشکلات ریشه ای در روان انسان؛ بعد از شناسایی ریشه اصلی بیماری ها و مشکلات روانی می توان بهترین روش درمانی را اتخاذ کرد تا بهترین نتایج درمانی برای افراد حاصل شود.
 • حل بسیاری از مشکلاتی که صرفا با روش های دارویی قابل کنترل و درمان هستند؛ واقعیت این است که در مواردی که مشکلات روحی افراد با سایر روش ها قابل درمان نیستند باید از روش های دارویی استفاده کرد. این دارو ها باید از سوی روانپزشکان تجویز شود.
 • ارائه مشاوره ها و راهنمایی هایی در خصوص تغییر نگرش افراد در باب مسائلی که مشکل ساز شدند. به جهت این که روانپزشک نگاه درستی نسبت به موضوعات و احساسات فرد پیدا کرده است می تواند به راحتی مشاوره هایی را ارائه کند که باعث شود فشار روانی از سوی فرد برداشته شود.

در این مقاله مهم ترین هدفی که دنبال می کردیم این بود که بتوانیم نگاهی درست نسبت به یک روانپزشک خوب در اختیارتان قرار دهیم.

قطعا روشن شد که توانایی ها و دانش یک روانپزشک خوب می تواند در موفقیت روند درمان اثر گذار باشد.

مهم ترین مسئولیتی که افراد نسبت به سلامتی روان خود دارند این است که در اولین گام برای درمان روح و روان خود باید انتخابی هوشمندانه داشته باشند. بنابراین معیارهایی در اختیارتان قرار دادیم که بتواند روشنگر مسیر شما باشد و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

روانپزشک در شریعتی

برای اطلاع از نشانی روانپزشک در شریعتی روی ادامه مطلب کلیک کنید . تا بتوانید در مورد بهترین روانپزشک در تهران  و روانپزشک خوب در تهران را شناخت بیشتری داشته باشید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرامرز ذاکری روانپزشک و روانکاو خوب در تهران…

دکتر فرامرز ذاکری
دکتر فرامرز ذاکری

متخصص روانپزشک متخصص کودک،افسردگی،اضطراب متخصص اعصاب و روان روانپزشک کودک و نوجوان بیش فعالی و عدم تمرکز درمان اختلالات، افسردگی،استرس،اضطراب درمان اختلال وسواس اجباری اختلال کمبود توجه در بزرگسالان بیش فعالی کمبود توجه در کودکان ADHD/ADD اختلال دوقطبی اختلال خوردن اختلال اضطراب منتشر اختلال ترس، وحشت و هراس اختلال استرس پس از سانحه PTSD جنون جوانی اختلال عاطفی فصلی SAD هراس اجتماعی بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی اختلال جنسی بی میلی و افزایش میل جنسی درمان بدون دارو بیماریهای مغز و اعصاب و روان با دستگاه نورو فیدبک و بیو فیدبک

7 thoughts on “بهترین روانپزشک در تهران

 1. مهتاب - مارس 16, 2020 در 12:52 ب.ظ

  سلام. سلام آقای دکتر آیا شما در مورد سردمزاجی جنسی خانم ها مشاوره و درمان انجام می دهید؟

  پاسخ
  • drzakeri - مارس 25, 2020 در 8:04 ق.ظ

   سلام برای درمان اختلالات جنسی در داخل وبسایت مطلب قرار داده شده .. شما می توانید برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۹۱۲۸۲۲۷۱۶۵

   پاسخ
 2. زیبا - مارس 16, 2020 در 4:51 ب.ظ

  سلام آقای دکتر خواهر من با همسرش مشکل داره و هر چند وقت یک بار سر مسائل الکی مثل تمیز کردن خونه با هم دعوا می کنن خواستم بپرسم باید چه کار کنه خواهر تا مشکلشون برطرف بشه

  پاسخ
  • drzakeri - مارس 25, 2020 در 8:03 ق.ظ

   سلام برای رفع مشکلات زناشویی به روان شناس و زوج درمانگر مراجعه و یا مشاوره بگیرید و برای اطلاعات بیشتر به وبسایت دکتر فرامرز ذاکری روانپزشک و یا با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۹۱۲۸۲۲۷۱۶۵

   پاسخ
 3. negneg - مارس 16, 2020 در 6:02 ب.ظ

  سلام دکتر من به خاطر فوت پدرم حالم خوب نیست و نمیتونم هیچ کاری انجام بدم و همه میگن افسردگی گرفتم. چجوری خوب میشم؟

  پاسخ
  • drzakeri - مارس 25, 2020 در 8:02 ق.ظ

   درمان افسردگی هم دارویی وهم غیردارویی میباشد برای آگاهی بیشتر . جهت مشاوره می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۹۱۲۸۲۲۷۱۶۵

   پاسخ
 4. پریماه - اکتبر 30, 2020 در 11:24 ق.ظ

  خیلی عالی هستید جناب دکتر

  پاسخ

پاسخ

17 + سیزده =

مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
Call Now Button