شماره های تماس (021) 22 26 00 67
(021) 22 26 00 69
ساعت کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب تهران خ شریعتی،نرسیده به مترو شریعتی
ک فلسفی، ساختمان پزشکان پرشين،ط۱،و۱

درمان وسواس

درمان وسواس

بیماری وسواس یکی از بیماری های شایع در حوزه روانپزشکی است که میلیون ها نفر در دنیا را گرفتار خود کرده است. شیوع این بیماری بین 2 تا 3 درصد می باشد. هم چنین وسواس جزو 4 بیماری روانپزشکی است. وسواس فکر یا رفتاری است که بارها توسط فرد تکرار می شود به گونه ای که زندگی روزمره خود را دچار اختلال می کند .

انواع وسواس

 1. وسواس فکری

افکار مزاحم که به صورت مداوم به ذهن فرد می آید و فرد توانایی خلاص شدن از این افکار را ندارد. داشتن فکری در مورد موضوعی که دائما در ذهن فرد تکرار می شود به طوری که فرد نمی تواند آن فکر را از خود دور کند .

 1. وسواس عملی

این نوع وسواس انجام عمل تکراری است مانند اینکه فرد چندین بار دست خود را شستشو می دهد . این افراد در صورتی که رفتاری را تکرار نکنند دچار اضطراب و استرس می شوند .

 1. وسواس فکری – عملی

برخی از افراد هم وسواس فکری دارند و هم وسواس عملی . در واقع حدود 80% از مراجعین بیماری وسواس از این نوع می باشند .

عکس-درمان وسواس
عکس-درمان وسواس

تقسیم بندی وسواس

برخی از افراد بیماری وسواس را دارند ولی خود نمی دانند . برای اینکه بهتر این بیماری را بشناسید به انواع وسواس از دیدگاهی دیگر طبق نظر دکتر ذاکری متخصص اعصاب و روان و روانپزشک می پردازیم :

 • وسواس به آلودگی

برخی از افراد نسبت به هر گونه تماس با آلودگی از جمله دست زدن به اشیا دچار وسواس می شوند. این افراد نه تنها از آلوده شدن خود می ترسند بلکه از انتقال آلودگی به دیگران و خانواده خود هراس دارند . ممکن است این افراد برای رفع آلودگی ساعت ها مشغول استحمام یا شستشو شوند و در نهایت به پوست خود آسیب می رسانند .

 • وسواس تقارن

این افراد در قرار گرفتن وسیله ای در جای مشخص وسواس دارند . به گونه ای که بارها مکان آن را تغییر می دهند تا به موقعیت مدنظر خود دست پیدا کنند .

 • وسواس نظم و ترتیب

خصوصیت این نوع وسواس اینست که همه چیز در جای خود قرار گیرد .

 • وسواس جنسی

بیمار در مورد داشتن هر نوع ارتباط و تماسی حتی با اعضای خانواده خود دچار وسواس می شود .

 • وسواس وارسی کردن

بیمار چندین بار موضوعی را بررسی می کند  مانند چک کردن درهای خانه یا گاز در هنگام بیرون رفتن از خانه به دلیل اینکه استرس بروز اتفاق یا حادثه ای را دارند .

 • وسواس بیماری

برخی ازافراد دائما از بیماری یا مرگ خود یا اطرافیان هراس دارند و مداوم به آن فکر می کنند .

 • وسواس مذهبی
عکس-درمان وسواس
عکس-درمان وسواس

درمان وسواس

درمان این نوع اختلال به راحتی می باشدو در صورتی که در مراحل اولیه فرد برای درمان اقدام کند وسواس به راحتی درمان می شود . اما در صورتی که مواردی به شرح ذیل در نظر گرفته شود:

 • مراجعه به روانشناس بالینی یا درمانگر متبحر و با تجربه

اگر فرد به مراکز یا افرادی مراجعه کند که از تخصص و تجربه کافی برخوردار نیست نه تنها این بیماری درمان نمی شود بلکه ممکن است وسواس مزمن شود که در این صورت دچار افسردگی، اختلالات اضطرابی می شود و حتی ممکن است به فکر مرگ و خودکشی بیافتد .

 • همکاری خود بیمار و خانواده

در ابتدا خود فرد باید بپذیرد بیمار است و رفتار بیمارگونه دارد . این فرد با این وسواس نه تنها به خود بلکه به افراد خانواده نیز آسیب روانی یا اجتماعی وارد می کند . خانواده نیز باید بیمار وسواسی را درک کنند . البته تا جاییکه می توانند از همکاری با بیمار خودداری کنند زیرا وسواس آنها را تشدید می کنند ولی با او مجادله نداشته باشند . نقش خانواده در بهبودی بیمار مجاب کردن او برای نیاز داشتن به درمان و مراجعه به روانپزشک می باشد .

 • روانپزشک متخصص و مجرب

به دلیل کاهش ماده ای به نام سروتوئین در مغز ، ساختار شیمیایی مغز بیمار تغییر کرده و باید با دارو درمان شوند .به همین دلیل نیاز به مراجعه به روانپزشک دارد .

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره با دکتر فرامرز ذاکری متخصص اعصاب و روان و روانپزشک با شماره های 22260067 – 22725506 تماس بگیریدو به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

طول مدت درمان وسواس

درمان این نوع اختلال طولانی است و به صبر و حوصله بیمار ، خانواده و حتی روانپزشک نیاز است . ممکن است پروسه درمان سالها طول بکشد . برخی از افراد تصور می کنند با مصرف دارو بیماری کامل بهبود می یابد . در صورتی که این تصور اشتباه است و داروها تنها علائم بیماری را کنترل می کند .

درمان وسواس با روان درمانی

یکی از روش های درمانی که به بهبود فرد کمک می کند، روان درمانی است که توسط درمانگر یا روانشناس بالینی انجام می شود . در این روش درمانگر شرایطی مشابه برای ایجاد وسواس در بیمار فراهم می کند و از فرد خواسته می شود واکنشی نسبت به آن نداشته باشد، در این موقعیت فرد دچار استرس شدید می شود. برای کاهش استرس و کمک به پروسه درمان معمولا روانپزشک دارویی به بیمار تجویز می کند . تنها نکته مهم اینست که مراجعه به پزشک و اقدام برای درمان به موقع و در مراحل اولیه بیماری باشد .

دکتر فرامرز ذاکری
دکتر فرامرز ذاکری

متخصص روانپزشک متخصص کودک،افسردگی،اضطراب متخصص اعصاب و روان روانپزشک کودک و نوجوان بیش فعالی و عدم تمرکز درمان اختلالات، افسردگی،استرس،اضطراب درمان اختلال وسواس اجباری اختلال کمبود توجه در بزرگسالان بیش فعالی کمبود توجه در کودکان ADHD/ADD اختلال دوقطبی اختلال خوردن اختلال اضطراب منتشر اختلال ترس، وحشت و هراس اختلال استرس پس از سانحه PTSD جنون جوانی اختلال عاطفی فصلی SAD هراس اجتماعی بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی اختلال جنسی بی میلی و افزایش میل جنسی درمان بدون دارو بیماریهای مغز و اعصاب و روان با دستگاه نورو فیدبک و بیو فیدبک

55 thoughts on “درمان وسواس

 1. S - ژانویه 1, 2021 در 8:40 ب.ظ

  سلام من چند ساله دچار وسواس فکری عملی شدم و خیلی روی پاکیزگی حساس شدم مرتب لباس و دستام میشورم بخاطر این که ذهنم آروم بشه راهنمایی کنید لطفا

  پاسخ
  • drzakeri - ژانویه 6, 2021 در 1:12 ب.ظ

   سلام. برای درمان بهتر ایت به صورت حضوری مراجعه کنید

   پاسخ
 2. mohammad - ژانویه 7, 2021 در 11:09 ق.ظ

  سلام آقای دکتر من چندهفته ای هست که دارم معنی واژه ها و کلمات رو پیدا میکنم و به خاطر میسپارم اولش میخواستم معنی چیزایی که نمیدونم رو پیداکنم ولی حالا دارم معنی همه چیز رو پیدا میکنم خواستم دیگه معنیشون رو پیدا نکنم ولی در عوضش با حرف زدن یا فکر کردن بهش که معنیش رو پیدا میکنم حتی اگه معنس اون واژه یا کلمه رو هم بدونم باز تو ذهنم تکرار میکنم راستی من 19سالمه و پسرم میخواستم از شما بپرسم آیا این بیماری وسواس هستش که میخوام معنی واژه یا کلمات رو بدونم من حتی وقتی فیلم یا آهنگ هم گوش میدم باز فکر میکنم این بیماری کل زندگیم رو دچار مشکل کرده لطفاً اگه چیزی در این مورد میدونید کمکم کنید.

  پاسخ
  • drzakeri - ژانویه 20, 2021 در 7:54 ق.ظ

   سلام بهتر است تماس بگیرید و یا به مطب مراجعه کنید

   پاسخ
 3. بی نام - فوریه 4, 2021 در 10:54 ب.ظ

  سلام جناب دکتر بنده ۱۶ سالم و چند ماهی است به وسواس جنسی مبتلا شدم ولی وسواس رو خیلی وقت که دارم وبا قرص و روانپزشک جواب نگرفتم به نظرتون باید چی کار کنم

  پاسخ
  • drzakeri - فوریه 7, 2021 در 1:31 ب.ظ

   سلام. بهتر است برای مشاوره به روانپزشکان دیگر نیز مراجعه کنید

   پاسخ
 4. علی - فوریه 10, 2021 در 10:50 ب.ظ

  سلام. من خودم وسواس شدید دارم …. من الان پاسخ مردم رو دیدم دیدم ک ففط میگین حضوری بیان خودتون میدونید ک درمان وسواس فقط با صحبت کنترل و از بین میره ن دارو من انواع دکتر هایی رو رفتم ک فقط دارو میدادن از سنگین تا سبک قرص رو خوردم و اثری هم نداشته

  پاسخ
  • drzakeri - فوریه 14, 2021 در 12:11 ب.ظ

   سلام. برای درمان هم از نظر صحبت هم از نظر دارویی نیاز است تا حضوری مراجعه شود

   پاسخ
  • tnnz - فوریه 17, 2021 در 3:30 ق.ظ

   من فکر میکنم درمان از طریق نوروفیدبک رو امتحان کنید🧡🙏

   پاسخ
 5. سیاوش ایمانی - فوریه 13, 2021 در 7:12 ب.ظ

  سلام خسته نباشید بنده دوسه ماهه ب وسواس فکری مبتلا شدم به صورت شدید به طوری ک یک ثانیه هم از فکرو خیال راحت نیسم درحدی ک احساس میکنم سرم داره منفجر میشه نتیجه ای از روانپزشو روانشناس نگرفتم فق یکم کمتر شده درحدی ک روزی دوسه ساعت راحتم

  پاسخ
  • drzakeri - فوریه 14, 2021 در 12:12 ب.ظ

   سلام علاوه بر درمان توسط پزشک نیاز به همراهی و همکاری خودتان نیز هست

   پاسخ
 6. ali - فوریه 15, 2021 در 7:49 ق.ظ

  سلام آقای دکتر ذاکری. امیدوارم حالتون خوب باشه. خواهش میکنم سئوال من رو پاسخ دهید. آقای دکتر من وسواس نظم دارم یعنی اشیاءی در کنارم هستن باید در یک راستا قرار بگیرن. اما یه مشکل دارم که به چند تا روانپزشک مراجعه کردم و هر کدوم نظری داشتن، آقای دکتر وقتی مقاله ای یا متنی رو میخونم انگار فقط زل میزنم به کلمات و رد میشم و با خودم میگم فکر کنم از خط قبلی یه چیزایی رو نفهمیدم، یا وقتی فیلم نگاه میکنم چند دقیقه ای یکبار برمیگردم عقب و حواسم پرت میشه. آیا این مشکل وسواس فکری هستش یا عدم توجه (adhd)

  پاسخ
  • drzakeri - مارس 16, 2021 در 9:34 ق.ظ

   سلام
   بله احتمال وسواس فکری وجود دارد اما برای تشخیص دقیق نیاز به بررسی بیشتر علائم و شرایط شما دارد

   پاسخ
 7. مرتضی - فوریه 26, 2021 در 5:36 ق.ظ

  سلام دکتر . من چند سالی هست که دچار وسواس وارسی کردن دارم باید چیکار کنم . این مسئله خیلی داره اذیتم میکنه . ایا با خوردن دارو این مشکل برطرف میشه . ممنون میشم که راهنماییم کنین

  پاسخ
  • drzakeri - مارس 16, 2021 در 9:33 ق.ظ

   سلام برای درمان راه های زیادی هست هم دارو هم موارد دیگر
   وابسته به شرایط شما بهترین روش درمانی انتخاب می شود

   پاسخ
   • هیلدا - مارس 22, 2021 در 9:57 ب.ظ

    سلام اقای دکتر شوهر من ۲۵ سالشه از وقتی کرونا اومده وسواس پیدا مرده هر سری از بیرون میاد میره حموم فکر میکنه همه کثیفن و به هیشکی حتی به نزدیک ترین افراد هم نزدیک نمیشه کسی چیزی از حایی بر داره اون برنمیداره و کلی داستان دیگ به نظرتون باید چیکار کنیم آیا وسواس پیدا کرده؟

    پاسخ
    • drzakeri - آوریل 2, 2021 در 7:55 ق.ظ

     سلام. ویروس کرونا متاسفانه همه افراد رو دچار وسواس کرده است. اما نیاز است کنترل کنید تا بعد از اتمام شرایط کرونا وسواس باقی نماند

     پاسخ
 8. بهار - فوریه 27, 2021 در 6:05 ب.ظ

  سلام وقتتون به خیر من دو سال به وسواس به الودگی و حساسیت روی افراد خانواده هم سر هر مسعله مهم و غیر مهم مخصوصا پدرم دارم
  یه بار به دکتر رفتم ولی بدون هیچ صحبتی فقط به من قرص دادن و راستشو بخواین به خاطر عوارض دارو ها هیچ کدوم رو مصرف نکردم ممکنه بهم کممک کنین کم کم دارم به اعضای خانوادم هم اسیب میزنم

  پاسخ
 9. فائزه - فوریه 28, 2021 در 6:03 ب.ظ

  سلام اقای دکتر من 13 سالمه و مدام. به فکر مرگ خودم و اطرافیانم هستم میگم مادرم رو یک روز دیگه ندارم یا میگم توی این دنیا اصلا نباید زندگی کرد چون که اخر قراره بمیریم و امروز فردا تبدیل به خاطره میشه این اعصابم رو خورد میکنه دارم دیونه میشم

  پاسخ
  • drzakeri - آوریل 6, 2021 در 8:14 ق.ظ

   سلام نیاز است تا تحت نظر باشد برای درمان

   پاسخ
 10. حمیدرضا - مارس 11, 2021 در 12:52 ب.ظ

  سلام باعرض خسته نباشید اقا من خیلی شک و تردید درتمیزی دارم درحدی ک مثلن یجایی رفتم روی فرش یکی ازفامیل ها حس کردم کثیفه هرجقدرم میشورم اروم نمیگیرم حس میکنم کثیفه حس میکنم اگه بشورم بپوشم دربیازم لباس های دیگه ام را بپوشم اونهام مبتلا ب کثیفی میشن

  پاسخ
  • drzakeri - آوریل 6, 2021 در 8:11 ق.ظ

   سلام.
   برای درمان باید مراجعه کنید تا طبق شرایط شما بهترین روش درمانی در نظر گرفته شود

   پاسخ
 11. محمد - مارس 17, 2021 در 9:03 ب.ظ

  سلام من اصلا دچار یک وضع عجیبی شدم چیزی که دوست داشتم و خیلی گکرون بودا با سختی زیاد خریدم بعد من می رفتم تو سایتا میدیم از طریق اپ اعلام قیمت میگفتم منت الان اینا میزنم بابت هر کلیک 150 تا تک تومنی میگیری و هی بازم تکرار میکردم بیشتر فکر میکردم کار حرام کردم و پول حروم خوردم میگفتم نکنه من کامپیوتر که خریدم پول حرام باشه با اینکه اصن من یه ریالم نمیگرفتم همش بین دو شرکت بود ولی میگفتم نکنه من پول اون یکیو خوردم من الان چیزی که دوست دارم و خریدم خراب میشه و همش جای اینکه خوشحال باشم ناراحت بودم و هی صدقه میدادم و میگفتم عه من اون قسمتی کهع دادکم نبوده بازم صدقه میدادم که مثلا رفع شه ولی استرسم نمیره دیونم کرده چیکار کنم میگم نکنه حالا که خریدم تموم شده صدقه بدم حساب نی یهو قبلیو کم بود اون قسمتا که گفتم و حرام شده و یه مشکلی برام پیش میاد با اینکه این کلیکا پول کمی میشده و من کلی صدقه دادم ولی میگم نکنه بعدش دادم اینطور شده اصن سرم درد گرفته از فکرمم نمیره الان من باید کلی ذوق و شوق داشته باشم.

  پاسخ
  • drzakeri - می 12, 2021 در 7:03 ق.ظ

   سلام. بهتر است برای درمان و بررسی بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید:
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۸
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۹
   ۰۹۱۲۸۲۲۷۱۶۵

   پاسخ
 12. عرفان - آوریل 3, 2021 در 10:05 ق.ظ

  با سلام من 6 ماهه دچار افکار مزاحم و وسواس فکري شدم اصلا رو اعصابم کنترل ندارم مدام ذهنم به چیز های الکی گیر میده تو اینترنت دیدم یه ماده ای تو مغز است به نام سروتونین اگه اون کم بشه این نوع علائم ایجاد میشه توروخدا کمکم کنید آقای دکتر حتی کار به جایی رسیده که میخوام خودکشی کنم هرشب دعا میکنم از شر این افکار خلاص بشم خیلی ممنون با تشکر

  پاسخ
  • drzakeri - آوریل 6, 2021 در 8:03 ق.ظ

   سلام.
   این مشکل ممکن است علت های دیگری نیز داشته باشد. باید بررسی شود مراجعه کنید

   پاسخ
 13. فرشته - آوریل 8, 2021 در 4:21 ب.ظ

  سلام،آقای دکتر من تقریبا هفت ساله به وسواس فکری دچارم,دفه اول به مدت چهارسال با روزی دوتا فلوکستین 20 خیلی خوب شدم تا اینکه پارسال با نظر دکترم قطع کردم یواش یواش. اما بعد از سه ماه دوباره شروع شد تا به امروز که هرروز سرترالین دویست و کلومیپرامین پنجاه میخورم اما هیچ تغییری نمیبینم و همچنان حالم بده ،در ضمن اهل شهرستان هستم و برای مراجعه حضوری مشکل دارم

  پاسخ
  • drzakeri - آوریل 10, 2021 در 10:39 ق.ظ

   سلام باید بررسی بیشتر انجام شود.
   میتونید با شماره زیر تماس بگیرید برای گرفتن وقت مشاوره تلفنی
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷

   پاسخ
 14. F - آوریل 9, 2021 در 3:19 ق.ظ

  سلام دوستان عزیزم .من هم متاسفانه یه دوره دچار وسواس فکری شده بودم .یعنی یه افکارمزاحم و ناخواسته ای به ذهنم میومد که من اذیت میشدم .اون افکار توهین به مقدسات بود ومن دوست نداشتم که این افکار بیان تو ذهنم آخه این افکار مال من نبودن و درواقع کار شیطون بود که میخواست منو اذیت کنه .برای همین از وقتی که فهمیدم این کار ،کارِ شیطونه دیگه به افکارم اهمیت نمیدادم واز این که چنین افکاری بیان تو ذهنم ناراحت نمیشدم چون میدونستم این افکار مال من نیست .همچنین هروقت این افکار مزاحم میومدن تو ذهنم ذکر لا اله الا الله رو میگفتم وبه جای فکر کردن به اون افکار بیهوده و آزار دهنده ،به معنی این آیه توجه میکردم . و به اون افکار توجه نمیکردم . کم کم‌ تونستم با گفتن این ذکر و بی توجهی به افکار مزاحم ،از شر این افکار خلاص بشم. همچنین میتونید از نماز اول وقت هم کمک بگیرید. ان شاءالله که شماهم بتونید با بی توجهی به افکار مزاحم وبایادخدا ،آرامش رو به خودتون برگردونین.التماس دعا

  پاسخ
 15. Sahar - آوریل 17, 2021 در 7:25 ب.ظ

  سلام دکتر
  من خیلی وقته که روی اجزابدن یابیشترصورتم حساسم ..بیش از حدحساسم..مثلا این فکرومیکنم که سمت راست صورتم باسمت چپ یکی نیست وتغییراتی رو تویه یه سمت احساس میکنم ..فکرمیکنم چشم هام فرق دارن وبخاطرهمین بیشتراوقات جلواینه ام
  این اسمش وسواسه؟

  پاسخ
  • drzakeri - می 12, 2021 در 7:01 ق.ظ

   سلام. ممکن استنوعی از وسواس باشد که نیاز به بررسی دارد

   پاسخ
 16. حنانه - می 2, 2021 در 3:17 ق.ظ

  سلام اقای دکتر محترم من 21 سالمه که دوساله وسواس فکری و عملی گرفتم که با به مراجعه به روانپزشک داشتم خوب میشدم , اما سه ماه هست که با مصرف دارو یه کم وسواس بیشتر شده و دارو فایده ش کمتر شده یعنی حتی با وجود مصرف دارو هنوزم وسواس فکری و عملی دارم اما شدید نیست ولی خسته شدم هر روز میگم فردا خوب میشم و برمیگردم به حالت عادی اما بر عکس میشه مخصوصا وقتی خواب بد میبینم خیلی بی حال میشم و وسواسم افزایش میشه کلن اختلال در زندگی به وجود امده خسته شدم بی حوصله و افسرده و بی ارزش
  چرا با وجود دارو , وسواس برای خودش افزایش و کاهش میشه یعنی من تا دو ساعت دیگه معلوم نیست شاید شاد شاد باشم شاید اینقدر عصبانی باشم که میخوام منفجر بشم
  وقتی هم دو یا در عرض چهار روز دارو را قطع کنم به شدت بی دلیل عصبانی میشم و از درونم جوش میارم , حتی الان که دارم مینویسم با حذف و نوشتن کلمات وسواس میشه و میگم این کلمه رو ننویسم یا این حرف را ننویسم و …..
  روانپزشک گفته ورزش و مصرف ویتامین و میوه کمک میکنه اما نه حوصله ورزش دارم نه اشتهای میوه و غذا فقط قرص ویتامین مصرف میکنم ….
  مشکل کجاست!؟

  پاسخ
  • drzakeri - می 12, 2021 در 6:54 ق.ظ

   سلام. برای مصرف دارو و. یا تغییر داروها نیاز است تا تمامی حالت ها و به صورت کلی شما بررسی شوید تا در صورت نیاز داروهایی داده شود
   لطفا برای مشاوره با شماره های زیر تماس بگیرید:
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۸
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۹
   ۰۹۱۲۸۲۲۷۱۶۵

   پاسخ
 17. خادم الزهرا - می 10, 2021 در 1:57 ب.ظ

  سلام ببخشید من تازه یک ماهه متوجه شدم وسواس فکری دارم دو ماه دیگه هم کنکور دارم اگه تو این دوماه از دارو درمانی استفاده کنم بعد از کنکور سراغ روان درمانی برم مشکلی ایجاد نمیشه

  پاسخ
  • drzakeri - می 12, 2021 در 6:50 ق.ظ

   سلام.مصرف دارو نیاز به بررسی دارد
   با شماره های زیر تماس بگیرید:
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۸
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۹
   ۰۹۱۲۸۲۲۷۱۶۵

   پاسخ
 18. خادم الزهرا - می 12, 2021 در 5:47 ق.ظ

  سلام امکان داره یه بیمار وسواس فکری که ریشه ارثی داره آدم رو روانی وتیمارستان بکنه

  پاسخ
  • drzakeri - می 12, 2021 در 6:50 ق.ظ

   سلام. بعید است مگر اینکه پیشرونده باشد
   بهتر است برای درمان اقدام کنید

   پاسخ
 19. ملی - می 25, 2021 در 11:46 ق.ظ

  سلام ءقای دکتروقتتون بخیرمن بامصرف قرص اس سیتالوپرام وفلوکستین حالم بشدت بدشدوفقط دوروز خوردم وبعدداروهاروقطع کردم. آخه باخوردن قرصاهمه افکارم وذهنم بهم ریخت حمله پنیک گرفتم الان بایدچکارکنم خسته شدم گاهی وقتاهجوم افکارباعث میشه مضطرب بشم وترس زیادی بگیرم که نکنه دچترپنیک بشم من یه خانم30ساله هستم

  پاسخ
  • دکتر فرامرز ذاکری - می 29, 2021 در 5:49 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، لطفا حضوری مراجعه کنید.

   پاسخ
  • دکتر فرامرز ذاکری - می 29, 2021 در 5:53 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، لطفا برای هماهنگی با شماره های زیر تماس بگیرید: ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷ ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۸ ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۹ ۰۹۱۲۸۲۲۷۱۶۵

   پاسخ
 20. اکبر ذبیحی - ژوئن 2, 2021 در 8:06 ب.ظ

  سلام آقای دکتر خسته نباشید..من تقریبا از سال ۹۴ وسواسم شروع شد .تقریبا سه سال هست که وسواس فکری شدید دارم اوایل بیشتر جنبه ی شستشو داشت ولی بعداً بیشتر ذهنی شد حالم یه جوری خراب بود که گریه می کردم پیش روانپزشک رفتم دارو خوردم یکم خوب شدم ولی بازم افسردگی و فکرهای بیهوده دیگه سراغم اومد.الان دیگه طوری شده که ترس و تلقین های بی مورد میاد سراغم ذهنم از تکرار می ترسه .هر کاری می کنم نمی تونم این افکار و از خودم دور کنم .انگار هر روز چند بار میمیرم و زنده میشم .عصبانیت شدید هم از یه طرف .واقعا دارم عذاب می کشم نمی‌دونم چیکار کنم مث بقیه نمی تونم از زندگی لذت ببرم همش حسرت زندگی گذشته و زندگی دیگران می خورم وقتی هم افکار مزاحم و ترس و عصبانیت میاد سراغم مغز انگار میخواد بترکه و یکی داره فشارش میده .اگه کمکم کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • دکتر فرامرز ذاکری - ژوئن 19, 2021 در 6:39 ق.ظ

   سلام دوست عزیز باید حضوری به مطب دکتر مراجعه کنید یا از طریق مشاوره آنلاین با ایشون صحبت کنید.

   پاسخ
 21. فواد - ژوئن 11, 2021 در 4:24 ق.ظ

  فواد هستم ۲۵ سالمه دو سه ماهه رفتم سربازی در خرم آباد میزان وابستگی من به خانوادم و خانه مخصوصا مادرم غیر قابل باوره تا قبل مرخصی اول شبو روز گریه میکردم و خودزنی میکردم و به گذشته خود با خانوادم فکر میکردم بعد از دو ماه این حس بر عکس شد حس میکنم از خانوادم متفر شدم مثه یه دارو که بعد یه مدت مصرف نسبت به بدن مقاوم میشه منم احساس میکنم از مادرم بدم میاد و همه چی بر عکس شده الان احساس میکنم دوس دارم به سربازی وابسته بشم و دیگه از خانوادم متنفر بشم،و از اینکه اینجوری شدم میخوام خودکشی کنم وقتی خانوادم این همه واسم زحمت کشیدن من این حس رو نسبت بهشون پیدا کردم میخوام خودمو بکشم الان وقتی به مادرم زنگ میزنم دیگه احساس میکنم بهش وابسته نیستم و تحمل صداشو ندارمو الانم که تو مرخصی هستم احساس میکنم دیگه مثه قبل دوسشون ندارم و فقط به اون جهنم (پادگان)فکر میکنم احساس میکنم اصلا عوض شدم و یه آدم دیگه هستم میخوام یه جوری خودمو خلاص کنم .نمیدونم چه خاکی بریزم به سرم لطفا کمکم کنید.

  پاسخ
  • دکتر فرامرز ذاکری - ژوئن 19, 2021 در 6:40 ق.ظ

   سلام دوست عزیز باید حضوری به مطب دکتر مراجعه کنید یا از طریق مشاوره آنلاین با ایشون صحبت کنید.

   پاسخ
 22. محمد - ژوئن 14, 2021 در 3:59 ب.ظ

  با سلام آقای دکتر مشکل من اینه که من شاید نزدیک یک سال پیش خواستم معنی خیلی چیزا رو بدونم اومدم معنی هرچی رو بدونم که برام عادت شد و همیشه باید معنی همه چی رو بدونم حتی چیزایی که معنی ندارن بعدش من از این اتفاق خسته شدم و دست به خودکشی زدم و بعدش از درمان که خودکشی کرده بودم رفتم پیش دکتر روانشناس که درمان بشم که اونم منو به بیمارستان فرستاد من هم رفتم اونجا شاید درمان بشم بعدش بار اول که درمان نشدم برای بار دوم از دکتر روانشناس خواستم که برای من شوک مغزی بنویسه تا به من شوک بزنن وقتی که شوک خوردم این اتفاق برای من افتاد و اینکه این اتفاق چیه این بود که من میخواستم بدونم هر چیزی رو چطوری می نویسن منظورم کلمه،لغت،جمله خلاصه همه چی یعنی من صحبت میکردم باید اون حرفی که میزنم باید بدونم اون کلمه ها رو چطوری می نویسن و بهش فکر میکردم و تو ذهنم باید اون کلمه ها رو می نوشتم اگر اشتباه می نوشتم تو ذهنم وقتی فکر میکردم خیلی اذیت میشدم و باید درست می نوشتم تو ذهنم حتی اعداد رو هم باید حروفشون رو میدونستم یعنی هر عددی رو به حروف می نوشتم تو ذهنم وقتی فکر میکردم و اینکه کلا هر زبونی که بلد بودم مثلا فارسی، ترکی، انگلیسی رو باید نحوه نوشتنشون رو میدونستم و بهش فکر میکردم و تو ذهنم مینوشتم حتی وقتی کسی بامن یا کسی با کس دیگه ای حرف میزد باید میدونستم چطوری مینویسن که این روز به روز برام تکرار شد و داشتم دیوونه میشدم که دوباره دیگه خودکشی کردم باقرص یعنی برام عادت شده بود و اینکه حتی وقتی آهنگ گوش میدم یا فیلم نگاه میکنم باید میدونستم اون چیزایی که میان چطوری نوشته میشه آقای دکتر لطفا کمکم کنید دارم عذاب می کشم.

  پاسخ
  • دکتر فرامرز ذاکری - ژوئن 19, 2021 در 6:38 ق.ظ

   سلام دوست عزیز باید حضوری به مطب دکتر مراجعه کنید یا از طریق مشاوره آنلاین با ایشون صحبت کنید.

   پاسخ
 23. sh.g - ژوئن 28, 2021 در 8:07 ب.ظ

  سلام آقای دکتر
  وقت بخیر. من دانشجوی دکترا هستم. متاسفانه به دلیل استرس ها و ناملایماتی که در سیستم آموزش عالی کشور وجود دارد، بنده دچار وسواس فکری شدید یشدم به طوری که اکثرا گریه می کنم و حتی به خودکشی هم فکر میکنم.
  خیلی حالم بده بعضی وقتا میگم برای خارج اقدام کنم ولی نمیدونم چه کار کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید منو.

  پاسخ
  • دکتر فرامرز ذاکری - جولای 5, 2021 در 1:17 ب.ظ

   سلام . لطفا به مطب دکتر مراجعه کنید.

   پاسخ
 24. پسرم - جولای 6, 2021 در 5:35 ق.ظ

  سلام من پسرم از کودکی وسواس فکری شدید داشت و خیییلی من و خودش رو اذیت می کرد. یک مدت پیش روانشناس بردم ولی هیچ فایده ای نداشت چون وسواس یک بیماری است که دست خودت نیست هر چه قدر هم روانشناس راهکار بده به خصوص کودک نمیتونه عملی کنه, بعدش پیش یک متخصص مغز و اعصاب بردم و حدود دو سال تحت نظر ایشون بود و طی این دو سال آسنترا مصرف می کرد. در کنارش مصرف سردیجات رو کم کردم و سعی کردم از غذا های طبع گرم استفاده کنه و شکر خدا پسرم خیلی بهتر شده مصرف قرصش رو چند ساله که قطع کردم و هر وقت علایمی از وسواس در پسرم مشاهده می کنم آنروز بهش دمنوش برگ سنا می دم بعد از چند روز عالی میشه فقط مواظب باشید که در مصرف برگ سنا زیاده روی نکنید و از یک نفر میزان مصرفش رو حتما بپرسید چون مصرف بیش از حد پرزهای روده رو از بین می بره. طبق تجربیات من وسواس فکری از غلبه سردی بر مغز ایجاد میشه از خوردن قند و شکر و نوشابه به شدت پرهیز کنید چون من به عینه تاثیر مصرف اینها رو در پسرم می‌دیدم. امیدوارم هر کسی این مشکل رو داره به لطف خدا درمان بشه.

  پاسخ
 25. اکرم - جولای 6, 2021 در 4:25 ب.ظ

  سلام دکتر من وسواس به آب دارم دکتر نمیزارم کسی به وسایلم نزدیک بشه وگرنه باید بشورم.خیلی چند وقتیه سردرد گرفتم از فشار عصاب میشینم گریه میکنم دیگه خسته شدم تورخدا کمکم کنید. خواهش میکنم

  پاسخ
  • دکتر فرامرز ذاکری - جولای 17, 2021 در 7:39 ق.ظ

   سلام دوست عزیز شما وسواس شدید دارید و باید به دکتر مراجعه کنید تا سریعتر درمان شوید.

   پاسخ
 26. . - جولای 10, 2021 در 8:11 ق.ظ

  سلام لطفاً نظر من رو تا آخر بخونید حتی برای سرگرمی هم که شده دستم به دامنت ون لطفاً خواهش میکنم
  سلام آقای روانشناس،من 11 سالمه و میخوام سفره دلم رو براتون باز کنم:وقتی خیلی بچه بودم پدر و مادرم رابطه خوبی نداشتن،مادرم زیاد(شایدم اصلا)دعوا نمیکرد ولی پدرم همش عصبی و معتاد بود،دزدی و کارهای زشت و… هم میکرد.من از پدرم متنفر بودم ولی همچی عادی بود،مثلا یه بار یه برنامه از تلویزیون پخش شد که راجع به مضرات سیگار بود،من به اصطلاح پدرم با شوخی و خنده گفتم سیگار نکش و سیگار کشیدن بده ولی اون گفت نه من نمیکشم و…رفتارهای عصبی روانی هم داشت،یه بارم با چاقو منو دنبال کرد!مامانمم تهدید میکرد!تا اینکه مامانم نجاتم داد و طلاق گرفتن و منم از این مسئله خوشحال بودم و ضربه روحی روانی بهم نزد!حالا اصل موضوع:اولین دیدارم با چیزی که منو به این روز انداخت خونه به اصطلاح بابام و مامانم بود،بابام برای اینکه راحت مواد بکشه برام سیدی میخرید و من سرگرمیم شده بود تلویزیون!(که این موضوع آسیب های چشمی هم بهم زد)طبق معمول برای من سیدی خرید و برای مامانم تبلت،هی میگفتم تبلتو من میخوام تبلتو من میخوام،بعضی وقتا یواشکی میرفتم سرش و بازی دانلود میکردم،خیلی با گوشی حرفه شدم و بیشتر از هرکسی میفهمیدم،زندگی پوچ من همینطوری گذشت تا اینکه از خونه بابام نجات پیدا کردیم و خونه مادربزرگم سکنا گزیدیم!من هی غر میزدم گوشی میخوام گوشی میخوام،تا این گوشی که الان دستمه بهم رسید،اونم بزور و دای بابک اینا برام خریدن،برای مامانمم همینطور،اونجا من با رابطه ج.ن.س.ی و موضاعاتی که اصلا برام خوب نبودن اشنا شدم(همه چی رو فهمیدم)تو گوشی و مسائل هک و امنیت حرفه ای شده بودم و ویدیو های اونجوری میدیدم و خود ارضایی میکردم،مسلمون هم بودم،مدرسه هم میرفتم و همه چی روال عادی داشت و با اینکه میدونستم این کار گناهه و تاثیر بدی روم می گذاشت،میگفتم بسم الله و حتی صلواتم میفرستادم و این گناهو میکردم!وضع عجیبی بود…!تا اینکه با دین مسیحیت اشنا شدم و مسیحی شدم و همه گناهام رو کنار گذاشتم،آدم خوبی شدم و خداهم ازم راضی بود و به عیسی مسیح هم حتی توهین میکردم(نمیدونم چرا انقدر زندگیم بد بود)مثلا به عیسی که مرا نجات داد الکی فحش میدادم،به خداهم همینطور،و خود ارضایی میکردم،هی توبه میکردم و میگفتم این آخرین باره و هزارتا قول و تعهد به خدا میدادم ولی این چرخه هی تکرار و تکرار میشد،کم کم داشت تموم میشد،تا اینکه متوجه شدم اهانت به روح القدس (روح خدا) گناه نابخشودنیه(صد در صد هست)و دچار وسواس فکری شدید و اعصاب خورد کن شدم از توضیح بیشتر اجتناب میکنم مشکلم همینه لطفا وسواس فکریمو حل کنید.

  پاسخ
  • دکتر فرامرز ذاکری - جولای 17, 2021 در 7:11 ق.ظ

   سلام دوست عزیز. شما باید هر چه زودتر با دکتر صحبت کنید. اگر در تهران ساکن نیستید می توانید از طریق مشاوره آنلاین با دکتر مشاوره کنید.

   پاسخ
 27. بنده الله - جولای 11, 2021 در 10:26 ق.ظ

  سلام بدون که تا خداوند نخواهد برگی از درخت نمی افتاد به خداوند توکل کنید و به افکارتون بی توجهی کنید من خودم هم چند ماه است که وسواس دارم تنها راهش اینه که افکار وسواسی رو به عقب بندازی یعنی مثلاً اگه ی فکری مجبورت می‌کنه کاری کنی بندازی برای ی ساعت بعد، یا اگر تصاویر ناراحت کننده داری بی توجهی کنید .

  پاسخ
  • دکتر فرامرز ذاکری - جولای 17, 2021 در 7:52 ق.ظ

   دوست عزیز. اختلالات روانی چنانچه در مرحله حاد باشند باید تحت نظر دکتر به درمان پرداخت. این روش ها در صورتی کارساز است که اختلال روانی کنترل شده و کم باشد در غیر اینصورت در صورت بی توجهی به بیماری تنها موجب پیشرفت ان می شود.

   پاسخ

پاسخ

نوزده − 15 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button