شماره های تماس (021) 22 26 00 67
(021) 22 26 00 69
ساعت کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب تهران خ شریعتی،نرسیده به مترو شریعتی
ک فلسفی، ساختمان پزشکان پرشين،ط۱،و۱

درمان وسواس

درمان وسواس

بیماری وسواس یکی از بیماری های شایع در حوزه روانپزشکی است که میلیون ها نفر در دنیا را گرفتار خود کرده است . شیوع این بیماری بین 2 تا 3 درصد می باشد . همچنین وسواس جزو 4 بیماری روانپزشکی است . وسواس فکر یا رفتاری است که بارها توسط فرد تکرار می شود به گونه ای که زندگی روزمره خود را دچار اختلال می کند .

انواع وسواس

 1. وسواس فکری

افکار مزاحم که به صورت مداوم به ذهن فرد می آید و فرد توانایی خلاص شدن از این افکار را ندارد . داشتن فکری در مورد موضوعی که دائما در ذهن فرد تکرار می شود به طوری که فرد نمی تواند آن فکر را از خود دور کند .

 1. وسواس عملی

این نوع وسواس انجام عمل تکراری است مانند اینکه فرد چندین بار دست خود را شستشو می دهد . این افراد در صورتی که رفتاری رو تکرار نکنند دچار اضطراب و استرس می شوند .

 1. وسواس فکری – عملی

برخی از افراد هم وسواس فکری دارند و هم وسواس عملی . در واقع حدود 80% از مراجعین بیماری وسواس از این نوع می باشند .

عکس-درمان وسواس

عکس-درمان وسواس

تقسیم بندی وسواس

برخی از افراد بیماری وسواس را دارند ولی خود نمی دانند . برای اینکه بهتر این بیماری را بشناسید به انواع وسواس از دیدگاهی دیگر طبق نظر دکتر ذاکری متخصص اعصاب و روان و روانپزشک می پردازیم :

 • وسواس به آلودگی

برخی از افراد نسبت به هر گونه تماس با آلودگی از جمله دست زدن به اشیا دچار وسواس مس شوند. این افراد نه تنها از آلوده شدن خود می ترسند بلکه از انتقال آلودگی به دیگران و خانواده خود هراس دارند . ممکن است این افراد برای رفع آلودگی ساعت ها مشغول استحمام یا شستشو می شوند و در نهایت به پوست خود آسیب می رسانند .

 • وسواس تقارن

این افراد در قرار گرفتن وسیله ای در جای مشخص وسواس دارند . به گونه ای که بارها مکان آن را تغییر می دهند تا به موقعیت مدنظر خود دست پیدا کنند .

 • وسواس نظم و ترتیب

خصوصیت این نوع وسواس اینست که همه چیز در جای خود قرار گیرد .

 • وسواس جنسی

بیمار در مورد داشتن هر نوع ارتباط و تماسی حتی با اعضای خانواده خود دچار وسواس می شود .

 • وسواس وارسی کردن

بیمار چندین بار موضوعی را بررسی می کند  مانند چک کردن درهای خانه یا گاز در هنگام بیرون رفتن از خانه به دلیل اینکه استرس بروز اتفاق یا حادثه ای را دارند .

 • وسواس بیماری

برخی ازافراد دائما از بیماری یا مرگ خود یا اطرافیان هراس دارند و مداوم به آن فکر می کنند .

 • وسواس مذهبی
عکس-درمان وسواس

عکس-درمان وسواس

درمان وسواس

درمان این نوع اختلال به راحتی می باشدو در صورتی که در مراحل اولیه فرد برای درمان اقدام کند وسواس به راحتی درمان می شود . اما در صورتی که مواردی به شرح ذیل در نظر گرفته شود:

 • مراجعه به روانشناس بالینی یا درمانگر متبحر و با تجربه

اگر فرد به مراکز یا افرادی مراجعه کند که از تخصص و تجربه کافی برخوردار نیست نه تنها این بیماری درمان نمی شود بلکه ممکن است وسواس مزمن شود که در این صورت دچار افسردگی، اختلالات اضطرابی می شود و حتی ممکن است به فکر مرگ و خودکشی بیافتد .

 • همکاری خود بیمار و خانواده

در ابتدا خود فرد باید بپذیرد بیمار است و رفتار بیمارگونه دارد . این فرد با این وسواس نه تنها به خود بلکه به افراد خانواده نیز آسیب روانی یا اجتماعی وارد می کند . خانواده نیز باید بیمار وسواسی را درک کنند . البته تا جاییکه می توانند از همکاری با بیمار خودداری کنند زیرا وسواس آنها را تشدید می کنند ولی با او مجادله نداشته باشند . نقش خانواده در بهبودی بیمار مجاب کردن او برای نیاز داشتن به درمان و مراجعه به روانپزشک می باشد .

 • روانپزشک متخصص و مجرب

به دلیل کاهش ماده ای به نام سروتوئین در مغز ، ساختار شیمیایی مغز بیمار تغییر کرده و باید با دارو درمان شوند .به همین دلیل نیاز به مراجعه به روانپزشک دارد .

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره با دکتر فرامرز ذاکری متخصص اعصاب و روان و روانپزشک با شماره های 22260067 – 22725506 تماس بگیریدو به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

طول مدت درمان وسواس

درمان این نوع اختلال طولانی است و به صبر و حوصله بیمار ، خانواده و حتی روانپزشک نیاز است . ممکن است پروسه درمان سالها طول بکشد . برخی از افراد تصور می کنند با مصرف دارو بیماری کامل بهبود می یابد . در صورتی که این تصور اشتباه است و داروها تنها علائم بیماری را کنترل می کند .

درمان وسواس با روان درمانی

یکی از روش های درمانی که به بهبود فرد کمک می کند ، روان درمانی است که توسط درمانگر یا روانشناس بالینی انجام می شود . در این روش درمانگر شرایطی مشابه برای ایجاد وسواس در بیمار فراهم می کند و از فرد خواسته می شود واکنشی نسبت به آن نداشته باشد . در این موقعیت فرد دچار استرس شدید می شود. برای کاهش استرس و کمک به پروسه درمان معمولا روانپزشک دارویی به بیمار تجویز می کند . تنها نکته مهم اینست که مراجعه به پزشک و اقدام برای درمان به موقع و در مراحل اولیه بیماری باشد .

دکتر فرامرز ذاکری
دکتر فرامرز ذاکری

متخصص روانپزشک متخصص کودک،افسردگی،اضطراب متخصص اعصاب و روان روانپزشک کودک و نوجوان بیش فعالی و عدم تمرکز درمان اختلالات، افسردگی،استرس،اضطراب درمان اختلال وسواس اجباری اختلال کمبود توجه در بزرگسالان بیش فعالی کمبود توجه در کودکان ADHD/ADD اختلال دوقطبی اختلال خوردن اختلال اضطراب منتشر اختلال ترس، وحشت و هراس اختلال استرس پس از سانحه PTSD جنون جوانی اختلال عاطفی فصلی SAD هراس اجتماعی بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی اختلال جنسی بی میلی و افزایش میل جنسی درمان بدون دارو بیماریهای مغز و اعصاب و روان با دستگاه نورو فیدبک و بیو فیدبک

40 thoughts on “درمان وسواس

 1. S - ژانویه 1, 2021 در 8:40 ب.ظ

  سلام من چند ساله دچار وسواس فکری عملی شدم و خیلی روی پاکیزگی حساس شدم مرتب لباس و دستام میشورم بخاطر این که ذهنم آروم بشه راهنمایی کنید لطفا

  پاسخ
  • drzakeri - ژانویه 6, 2021 در 1:12 ب.ظ

   سلام. برای درمان بهتر ایت به صورت حضوری مراجعه کنید

   پاسخ
 2. mohammad - ژانویه 7, 2021 در 11:09 ق.ظ

  سلام آقای دکتر من چندهفته ای هست که دارم معنی واژه ها و کلمات رو پیدا میکنم و به خاطر میسپارم اولش میخواستم معنی چیزایی که نمیدونم رو پیداکنم ولی حالا دارم معنی همه چیز رو پیدا میکنم خواستم دیگه معنیشون رو پیدا نکنم ولی در عوضش با حرف زدن یا فکر کردن بهش که معنیش رو پیدا میکنم حتی اگه معنس اون واژه یا کلمه رو هم بدونم باز تو ذهنم تکرار میکنم راستی من 19سالمه و پسرم میخواستم از شما بپرسم آیا این بیماری وسواس هستش که میخوام معنی واژه یا کلمات رو بدونم من حتی وقتی فیلم یا آهنگ هم گوش میدم باز فکر میکنم این بیماری کل زندگیم رو دچار مشکل کرده لطفاً اگه چیزی در این مورد میدونید کمکم کنید.

  پاسخ
  • drzakeri - ژانویه 20, 2021 در 7:54 ق.ظ

   سلام بهتر است تماس بگیرید و یا به مطب مراجعه کنید

   پاسخ
 3. بی نام - فوریه 4, 2021 در 10:54 ب.ظ

  سلام جناب دکتر بنده ۱۶ سالم و چند ماهی است به وسواس جنسی مبتلا شدم ولی وسواس رو خیلی وقت که دارم وبا قرص و روانپزشک جواب نگرفتم به نظرتون باید چی کار کنم

  پاسخ
  • drzakeri - فوریه 7, 2021 در 1:31 ب.ظ

   سلام. بهتر است برای مشاوره به روانپزشکان دیگر نیز مراجعه کنید

   پاسخ
 4. علی - فوریه 10, 2021 در 10:50 ب.ظ

  سلام. من خودم وسواس شدید دارم …. من الان پاسخ مردم رو دیدم دیدم ک ففط میگین حضوری بیان خودتون میدونید ک درمان وسواس فقط با صحبت کنترل و از بین میره ن دارو من انواع دکتر هایی رو رفتم ک فقط دارو میدادن از سنگین تا سبک قرص رو خوردم و اثری هم نداشته

  پاسخ
  • drzakeri - فوریه 14, 2021 در 12:11 ب.ظ

   سلام. برای درمان هم از نظر صحبت هم از نظر دارویی نیاز است تا حضوری مراجعه شود

   پاسخ
  • tnnz - فوریه 17, 2021 در 3:30 ق.ظ

   من فکر میکنم درمان از طریق نوروفیدبک رو امتحان کنید🧡🙏

   پاسخ
 5. سیاوش ایمانی - فوریه 13, 2021 در 7:12 ب.ظ

  سلام خسته نباشید بنده دوسه ماهه ب وسواس فکری مبتلا شدم به صورت شدید به طوری ک یک ثانیه هم از فکرو خیال راحت نیسم درحدی ک احساس میکنم سرم داره منفجر میشه نتیجه ای از روانپزشو روانشناس نگرفتم فق یکم کمتر شده درحدی ک روزی دوسه ساعت راحتم

  پاسخ
  • drzakeri - فوریه 14, 2021 در 12:12 ب.ظ

   سلام علاوه بر درمان توسط پزشک نیاز به همراهی و همکاری خودتان نیز هست

   پاسخ
 6. ali - فوریه 15, 2021 در 7:49 ق.ظ

  سلام آقای دکتر ذاکری. امیدوارم حالتون خوب باشه. خواهش میکنم سئوال من رو پاسخ دهید. آقای دکتر من وسواس نظم دارم یعنی اشیاءی در کنارم هستن باید در یک راستا قرار بگیرن. اما یه مشکل دارم که به چند تا روانپزشک مراجعه کردم و هر کدوم نظری داشتن، آقای دکتر وقتی مقاله ای یا متنی رو میخونم انگار فقط زل میزنم به کلمات و رد میشم و با خودم میگم فکر کنم از خط قبلی یه چیزایی رو نفهمیدم، یا وقتی فیلم نگاه میکنم چند دقیقه ای یکبار برمیگردم عقب و حواسم پرت میشه. آیا این مشکل وسواس فکری هستش یا عدم توجه (adhd)

  پاسخ
  • drzakeri - مارس 16, 2021 در 9:34 ق.ظ

   سلام
   بله احتمال وسواس فکری وجود دارد اما برای تشخیص دقیق نیاز به بررسی بیشتر علائم و شرایط شما دارد

   پاسخ
 7. مرتضی - فوریه 26, 2021 در 5:36 ق.ظ

  سلام دکتر . من چند سالی هست که دچار وسواس وارسی کردن دارم باید چیکار کنم . این مسئله خیلی داره اذیتم میکنه . ایا با خوردن دارو این مشکل برطرف میشه . ممنون میشم که راهنماییم کنین

  پاسخ
  • drzakeri - مارس 16, 2021 در 9:33 ق.ظ

   سلام برای درمان راه های زیادی هست هم دارو هم موارد دیگر
   وابسته به شرایط شما بهترین روش درمانی انتخاب می شود

   پاسخ
   • هیلدا - مارس 22, 2021 در 9:57 ب.ظ

    سلام اقای دکتر شوهر من ۲۵ سالشه از وقتی کرونا اومده وسواس پیدا مرده هر سری از بیرون میاد میره حموم فکر میکنه همه کثیفن و به هیشکی حتی به نزدیک ترین افراد هم نزدیک نمیشه کسی چیزی از حایی بر داره اون برنمیداره و کلی داستان دیگ به نظرتون باید چیکار کنیم آیا وسواس پیدا کرده؟

    پاسخ
    • drzakeri - آوریل 2, 2021 در 7:55 ق.ظ

     سلام. ویروس کرونا متاسفانه همه افراد رو دچار وسواس کرده است. اما نیاز است کنترل کنید تا بعد از اتمام شرایط کرونا وسواس باقی نماند

     پاسخ
 8. بهار - فوریه 27, 2021 در 6:05 ب.ظ

  سلام وقتتون به خیر من دو سال به وسواس به الودگی و حساسیت روی افراد خانواده هم سر هر مسعله مهم و غیر مهم مخصوصا پدرم دارم
  یه بار به دکتر رفتم ولی بدون هیچ صحبتی فقط به من قرص دادن و راستشو بخواین به خاطر عوارض دارو ها هیچ کدوم رو مصرف نکردم ممکنه بهم کممک کنین کم کم دارم به اعضای خانوادم هم اسیب میزنم

  پاسخ
 9. فائزه - فوریه 28, 2021 در 6:03 ب.ظ

  سلام اقای دکتر من 13 سالمه و مدام. به فکر مرگ خودم و اطرافیانم هستم میگم مادرم رو یک روز دیگه ندارم یا میگم توی این دنیا اصلا نباید زندگی کرد چون که اخر قراره بمیریم و امروز فردا تبدیل به خاطره میشه این اعصابم رو خورد میکنه دارم دیونه میشم

  پاسخ
  • drzakeri - آوریل 6, 2021 در 8:14 ق.ظ

   سلام نیاز است تا تحت نظر باشد برای درمان

   پاسخ
 10. حمیدرضا - مارس 11, 2021 در 12:52 ب.ظ

  سلام باعرض خسته نباشید اقا من خیلی شک و تردید درتمیزی دارم درحدی ک مثلن یجایی رفتم روی فرش یکی ازفامیل ها حس کردم کثیفه هرجقدرم میشورم اروم نمیگیرم حس میکنم کثیفه حس میکنم اگه بشورم بپوشم دربیازم لباس های دیگه ام را بپوشم اونهام مبتلا ب کثیفی میشن

  پاسخ
  • drzakeri - آوریل 6, 2021 در 8:11 ق.ظ

   سلام.
   برای درمان باید مراجعه کنید تا طبق شرایط شما بهترین روش درمانی در نظر گرفته شود

   پاسخ
 11. محمد - مارس 17, 2021 در 9:03 ب.ظ

  سلام من اصلا دچار یک وضع عجیبی شدم چیزی که دوست داشتم و خیلی گکرون بودا با سختی زیاد خریدم بعد من می رفتم تو سایتا میدیم از طریق اپ اعلام قیمت میگفتم منت الان اینا میزنم بابت هر کلیک 150 تا تک تومنی میگیری و هی بازم تکرار میکردم بیشتر فکر میکردم کار حرام کردم و پول حروم خوردم میگفتم نکنه من کامپیوتر که خریدم پول حرام باشه با اینکه اصن من یه ریالم نمیگرفتم همش بین دو شرکت بود ولی میگفتم نکنه من پول اون یکیو خوردم من الان چیزی که دوست دارم و خریدم خراب میشه و همش جای اینکه خوشحال باشم ناراحت بودم و هی صدقه میدادم و میگفتم عه من اون قسمتی کهع دادکم نبوده بازم صدقه میدادم که مثلا رفع شه ولی استرسم نمیره دیونم کرده چیکار کنم میگم نکنه حالا که خریدم تموم شده صدقه بدم حساب نی یهو قبلیو کم بود اون قسمتا که گفتم و حرام شده و یه مشکلی برام پیش میاد با اینکه این کلیکا پول کمی میشده و من کلی صدقه دادم ولی میگم نکنه بعدش دادم اینطور شده اصن سرم درد گرفته از فکرمم نمیره الان من باید کلی ذوق و شوق داشته باشم.

  پاسخ
  • drzakeri - می 12, 2021 در 7:03 ق.ظ

   سلام. بهتر است برای درمان و بررسی بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید:
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۸
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۹
   ۰۹۱۲۸۲۲۷۱۶۵

   پاسخ
 12. عرفان - آوریل 3, 2021 در 10:05 ق.ظ

  با سلام من 6 ماهه دچار افکار مزاحم و وسواس فکري شدم اصلا رو اعصابم کنترل ندارم مدام ذهنم به چیز های الکی گیر میده تو اینترنت دیدم یه ماده ای تو مغز است به نام سروتونین اگه اون کم بشه این نوع علائم ایجاد میشه توروخدا کمکم کنید آقای دکتر حتی کار به جایی رسیده که میخوام خودکشی کنم هرشب دعا میکنم از شر این افکار خلاص بشم خیلی ممنون با تشکر

  پاسخ
  • drzakeri - آوریل 6, 2021 در 8:03 ق.ظ

   سلام.
   این مشکل ممکن است علت های دیگری نیز داشته باشد. باید بررسی شود مراجعه کنید

   پاسخ
 13. فرشته - آوریل 8, 2021 در 4:21 ب.ظ

  سلام،آقای دکتر من تقریبا هفت ساله به وسواس فکری دچارم,دفه اول به مدت چهارسال با روزی دوتا فلوکستین 20 خیلی خوب شدم تا اینکه پارسال با نظر دکترم قطع کردم یواش یواش. اما بعد از سه ماه دوباره شروع شد تا به امروز که هرروز سرترالین دویست و کلومیپرامین پنجاه میخورم اما هیچ تغییری نمیبینم و همچنان حالم بده ،در ضمن اهل شهرستان هستم و برای مراجعه حضوری مشکل دارم

  پاسخ
  • drzakeri - آوریل 10, 2021 در 10:39 ق.ظ

   سلام باید بررسی بیشتر انجام شود.
   میتونید با شماره زیر تماس بگیرید برای گرفتن وقت مشاوره تلفنی
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷

   پاسخ
 14. F - آوریل 9, 2021 در 3:19 ق.ظ

  سلام دوستان عزیزم .من هم متاسفانه یه دوره دچار وسواس فکری شده بودم .یعنی یه افکارمزاحم و ناخواسته ای به ذهنم میومد که من اذیت میشدم .اون افکار توهین به مقدسات بود ومن دوست نداشتم که این افکار بیان تو ذهنم آخه این افکار مال من نبودن و درواقع کار شیطون بود که میخواست منو اذیت کنه .برای همین از وقتی که فهمیدم این کار ،کارِ شیطونه دیگه به افکارم اهمیت نمیدادم واز این که چنین افکاری بیان تو ذهنم ناراحت نمیشدم چون میدونستم این افکار مال من نیست .همچنین هروقت این افکار مزاحم میومدن تو ذهنم ذکر لا اله الا الله رو میگفتم وبه جای فکر کردن به اون افکار بیهوده و آزار دهنده ،به معنی این آیه توجه میکردم . و به اون افکار توجه نمیکردم . کم کم‌ تونستم با گفتن این ذکر و بی توجهی به افکار مزاحم ،از شر این افکار خلاص بشم. همچنین میتونید از نماز اول وقت هم کمک بگیرید. ان شاءالله که شماهم بتونید با بی توجهی به افکار مزاحم وبایادخدا ،آرامش رو به خودتون برگردونین.التماس دعا

  پاسخ
 15. Sahar - آوریل 17, 2021 در 7:25 ب.ظ

  سلام دکتر
  من خیلی وقته که روی اجزابدن یابیشترصورتم حساسم ..بیش از حدحساسم..مثلا این فکرومیکنم که سمت راست صورتم باسمت چپ یکی نیست وتغییراتی رو تویه یه سمت احساس میکنم ..فکرمیکنم چشم هام فرق دارن وبخاطرهمین بیشتراوقات جلواینه ام
  این اسمش وسواسه؟

  پاسخ
  • drzakeri - می 12, 2021 در 7:01 ق.ظ

   سلام. ممکن استنوعی از وسواس باشد که نیاز به بررسی دارد

   پاسخ
 16. حنانه - می 2, 2021 در 3:17 ق.ظ

  سلام اقای دکتر محترم من 21 سالمه که دوساله وسواس فکری و عملی گرفتم که با به مراجعه به روانپزشک داشتم خوب میشدم , اما سه ماه هست که با مصرف دارو یه کم وسواس بیشتر شده و دارو فایده ش کمتر شده یعنی حتی با وجود مصرف دارو هنوزم وسواس فکری و عملی دارم اما شدید نیست ولی خسته شدم هر روز میگم فردا خوب میشم و برمیگردم به حالت عادی اما بر عکس میشه مخصوصا وقتی خواب بد میبینم خیلی بی حال میشم و وسواسم افزایش میشه کلن اختلال در زندگی به وجود امده خسته شدم بی حوصله و افسرده و بی ارزش
  چرا با وجود دارو , وسواس برای خودش افزایش و کاهش میشه یعنی من تا دو ساعت دیگه معلوم نیست شاید شاد شاد باشم شاید اینقدر عصبانی باشم که میخوام منفجر بشم
  وقتی هم دو یا در عرض چهار روز دارو را قطع کنم به شدت بی دلیل عصبانی میشم و از درونم جوش میارم , حتی الان که دارم مینویسم با حذف و نوشتن کلمات وسواس میشه و میگم این کلمه رو ننویسم یا این حرف را ننویسم و …..
  روانپزشک گفته ورزش و مصرف ویتامین و میوه کمک میکنه اما نه حوصله ورزش دارم نه اشتهای میوه و غذا فقط قرص ویتامین مصرف میکنم ….
  مشکل کجاست!؟

  پاسخ
  • drzakeri - می 12, 2021 در 6:54 ق.ظ

   سلام. برای مصرف دارو و. یا تغییر داروها نیاز است تا تمامی حالت ها و به صورت کلی شما بررسی شوید تا در صورت نیاز داروهایی داده شود
   لطفا برای مشاوره با شماره های زیر تماس بگیرید:
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۸
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۹
   ۰۹۱۲۸۲۲۷۱۶۵

   پاسخ
 17. خادم الزهرا - می 10, 2021 در 1:57 ب.ظ

  سلام ببخشید من تازه یک ماهه متوجه شدم وسواس فکری دارم دو ماه دیگه هم کنکور دارم اگه تو این دوماه از دارو درمانی استفاده کنم بعد از کنکور سراغ روان درمانی برم مشکلی ایجاد نمیشه

  پاسخ
  • drzakeri - می 12, 2021 در 6:50 ق.ظ

   سلام.مصرف دارو نیاز به بررسی دارد
   با شماره های زیر تماس بگیرید:
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۸
   ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۹
   ۰۹۱۲۸۲۲۷۱۶۵

   پاسخ
 18. خادم الزهرا - می 12, 2021 در 5:47 ق.ظ

  سلام امکان داره یه بیمار وسواس فکری که ریشه ارثی داره آدم رو روانی وتیمارستان بکنه

  پاسخ
  • drzakeri - می 12, 2021 در 6:50 ق.ظ

   سلام. بعید است مگر اینکه پیشرونده باشد
   بهتر است برای درمان اقدام کنید

   پاسخ
 19. ملی - می 25, 2021 در 11:46 ق.ظ

  سلام ءقای دکتروقتتون بخیرمن بامصرف قرص اس سیتالوپرام وفلوکستین حالم بشدت بدشدوفقط دوروز خوردم وبعدداروهاروقطع کردم. آخه باخوردن قرصاهمه افکارم وذهنم بهم ریخت حمله پنیک گرفتم الان بایدچکارکنم خسته شدم گاهی وقتاهجوم افکارباعث میشه مضطرب بشم وترس زیادی بگیرم که نکنه دچترپنیک بشم من یه خانم30ساله هستم

  پاسخ
  • دکتر فرامرز ذاکری - می 29, 2021 در 5:49 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، لطفا حضوری مراجعه کنید.

   پاسخ
  • دکتر فرامرز ذاکری - می 29, 2021 در 5:53 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، لطفا برای هماهنگی با شماره های زیر تماس بگیرید: ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷ ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۸ ۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۹ ۰۹۱۲۸۲۲۷۱۶۵

   پاسخ

پاسخ

20 − 9 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button