لوگو دکتر فرامرز ذاکری

نشانی مطب

تهران خیابان شریعتی، نرسیده به مترو شریعتی، کوچه فلسفی، ساختمان پزشکان پرشين، طبقه ۱

ساعت کاری

شنبه الی چهارشنبه ۲۱:۰۰ - ۹:۰۰
پنجشنبه ۱۳:۰۰ - ۹:۰۰

Search
Close this search box.

همه چیز در مورد سکس تراپی

سکس تراپی

سکس و روابط زناشویی در زندگی مشترک بسیار حائز اهمیت است، از این رو هر گونه اختلال در این روابط از جمله انزال زودرس، تاخیر در انزال، احساس شرم یا بیماری هایی نظیر واژینیسموس که منبع روانی دارد، می تواند کیفیت این روابط را تحت الشعاع قرار دهد .

در حال حاضر به علت شیوع این اختلالات روانشناسان بر آن شدند تا با درمانی به نام سکس تراپی این افراد را در داشتن روابطی سالم یاری کنند.

آیا می دانید چطور می توان با سکس تراپی این اختلالات را درمان کرد؟

آیا می دانید در سکس تراپی چه اتفاقی می افتاد؟

اگر شما نیز از رخ داد های ناگوار در حین سکس رنج می برید، می توانید با خواندن این نوشتار به بهترین روانپزشک مراجعه کرده و راه درمانی مناسب را پیگیری کنند. در ادامه با ما همراه باشید:

همه چیز در مورد سکس تراپی

اختلالات جنسی چه نوع اختلالاتی هستند؟

قطعا می دانید افراد با زمینه های فرهنگی و اجتماعی خود و در بستر مسائل عقیدتی تصمیم به ازدواج می گیرند . به عبارت دیگر این فرهنگ و مذهب افراد است که خط مشی روبط را مشخص می کند و افراد تحت سیطره آن نوع زندگی خود را مشخص می کنند. بنابراین آنچه این عوامل به عنوان تابو و یا رفتارهای بهنجار تعریف می کند می تواند روابط زناشویی را تحت تاثیر قرار دهد.

پس زمانی که یکی از زوجین به دلیل باوری مشخص در زندگی زناشویی خود دچار مشکل است یک سکس تراپیست باید با آشنایی کامل درباره ابعاد فرهنگی فرد دست به درمان زند و در طول این درمان مشخصا به قوانین آن فرهنگ توجه کند.

علاوه بر این موضوع رخ داد های دیگری نیز وجود دارد که فارق از رنگ ایدئولوژی فرد و قوانین فرهنگی او می تواند به عنوان آسیب برای روانط زناشویی شناخته شود . از اختلالات جنسی و انواع آن می توان مسائل دیر انزالی ، زود انزالی، روابط جنسی دردناک ، نابهنجاری های جنسی، نبود اعتماد به نفس و یا اختلالات روانی بعد از تجاوز را نام برد.

تمامی این موارد را یک سکس تراپیست می تواند با دانش و تجربه کافی درمان کند.

سکس تراپی چیست؟

آنچه در سکس تراپی اتفاق می افتد ایجاد روابطی سالم همسو با رفع اختلالت روابط زناشویی است. هرآنچه بتواند این روابط را خدشه دار کند در حیطه سکس تراپی که شاخه ای از علم روانشناختی است قابل درمان است.

در چه مواقعی ملزم به مراجعه به  یک سکس تراپیست هستید؟

شاید این مشکل برای شما نیز رخ داده است که به علت نداشتن میل جنسی و یا اختلالات انزالی در پی درمان در مطب های زنان بوده اید. اما در اغلب مواقع با نتیجه نگرفتن از درمان، دست از ادامه راه بر داشته اید.

باید بیان کنیم که شما راه را به غلط رفته اید. آنچه می تواند کمک کننده باشد صرفا مراجعه به پزشکان و متخصصان زنان نیست. اگر شما با دارو درمانی، درمان نشده اید قطعا به کمک های یک روانپزشک خوب احتیاج دارید.

اگر اختلالاتی که در ذیل به آن اشاره خواهد شد را تجربه می کنید در اولین فرصت به روانکاو خوب مراجعه کنید.

عدم لذت و و تمایل به روابط جنسی

اولین نکته که باید قبل از ورود به این بحث گفته شود این است که منظور از روابط جنسی به طور مطلق روابط زناشویی حاصل از ازدواج نیست. افرادی که خارج از این عرف دارای روابط هستند نیز ممکن است از مشکلات جنسی رنج برند.

اما برگردیم به مورد یاد شده. اگر در روابط جنسی خود احساس خستگی و کسلات می کنید و در حین رابطه دچار استرس و اضطراب می شوید یک درمان گر جنسی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

تجربه روابط دردناک

احاس درد در حین روابط جنسی از جمله شایع ترین اختلالات این روابط است. دردهای حین رابطه جنسی می تواند زمینه جسمی و یا روانی و حتی هر دو مثل بیماری واژینسموس داشته باشد. درمانگر جنسی ضمن ارائه راه کار هایی مبنی بر پوزیشن های صحیح در حین رابطه می تواند نوع و میزان دخول را شرح دهد تا زوجین کمترین درد را در حین سکس تجربه کنند.

عدم لذت جنسی

این اختلال اغلب برای بانوان رخ می دهد اما به دلیل بیان نکردن آن به علت ترس از برهم خوردن روابط آمار دقیقی از آن در دست نیست. به طور کلی عدم رسیدن به اوج لذت جنسی می تواند شما را برای مراجعه به یک سکس تراپیست مجاب کند.

احساس شرم از روابط جنسی

گاها این اتفاق می افتد که افراد به دلیل عدم شناخت طرف مقابل از برقراری روابط زناشویی شرم دارند. یا به دلیل عدم درک درست از این روابط نیازمند آموزش هستند. این افراد می توانند با درمان های موثر و درمیان گذاشتن نیاز و خواسته های خود با یک درمانگر جنسی این مشکل را برطرف نمایند.

انتظارات غیر واقع بینانه

این مسئله در میان زوجین و افرادی که خارج از ازدواج با یکدیگر روابط جنسی دارند به شیوع مشاهده می شود. اغلب این افراد با داشتن انتظارات غلط از روابط جنسی باعث نابودی حس لذت می شوند. برای مثال افرادی که با دیدن فیلم های جنسی از شریک جنسی خود انتظارات نامعقول دارند و یا در حین رابطه طرف مقابل خود را تحت فشار روانی قرار می دهند، می توانند به شدت به روابط جنسی خود آسیب زنند .

 

در سکس تراپی چه اتفاقی رخم می دهد؟

سکس تراپی در واقع معیشت و همراهی دو روش روان درمانی و دارو درمانی است. به این شیوه که اگر فرد نارضایتی جنسی را به دلیل یک مشکل جسمانی تجربه می کند، می توان با ایجاد تصویر مثبت از روابط و استفاده از برخی دارو ها روابط جنسی خود را بهبود بخشد.

بنابراین یک سکس تراپیست علاوه بر بررسی دقیق روابط زناشویی می بایست زمینه های روانی طرفین را نیز ارزیابی کند تا بتواند بهترین راه درمانی را پیشنهاد دهد.

از این رو درمانگر جنسی با ارائه تمرینات مدون سعی در بهبود روابط خواهد داشت، البته که همکاری دو طرف نیز در رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار حائز اهمیت است.

توصیه پایانی

افراد باید به یاد داشته باشند که این گونه مشکلات در روابط اگر به درستی درمان نشود می تواند روابط عاطفی را نیز تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین با بالا بردن آگاهی در زمینه مشکلات روابط زناشویی از شماتت یکدیگر خودداری کنید و در اولین گام به یک روانپزشک خوب مراجعه کنید.

اگر شما کاربران گرامی  به دنبال بهترین روانپزشک در تهران هستید تا در زمینه مشاوره زناشویی و یا  مشکلات متداول در روابط زناشویی وبه مطب وی مراجعه نمایید ما می توانیم با در اختیار دادن لینک های مربوطه به شما کمک کنیم تا در انتخاب روانپزشک خود معیارات صحیحی را درنظر بگیرید.

مطالب مرتبط
یک پاسخ
  1. سلام رابطه جنسی من بیش ازحده زیاده ودیرانزالی شدیدی دارم وحشتناک راه درمانی هست بنظرتون باتشکر رضاهستم ازخوزستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *