لوگو دکتر فرامرز ذاکری

نشانی مطب

تهران خیابان شریعتی، نرسیده به مترو شریعتی، کوچه فلسفی، ساختمان پزشکان پرشين، طبقه ۱

ساعت کاری

شنبه الی چهارشنبه ۲۱:۰۰ - ۹:۰۰
پنجشنبه ۱۳:۰۰ - ۹:۰۰

Search
Close this search box.
نام های دیگر افسردگی

نام دوم افسردگی چیست؟

نام دیگر افسردگی چیست؟ آیا با همه اسم های افسردگی آشنایی دارید؟ زمانی که این حرف به میان می آید اکثر مردم یاد انواع این اختلال می افتند. دراین مقاله قصد داریم شما را با نام های مختلف آن آشنا کیم.

نام دیگر افسردگی «اختلال افسردگی اساسی» (MDD) است. این یک اصطلاح بالینی است که برای توصیف یک اختلال خلقی استفاده می شود که با احساس مداوم غم، ناامیدی، و عدم علاقه یا لذت به فعالیت های روزانه مشخص می شود. افسردگی می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود و MDD یکی از شایع ترین و شدیدترین انواع آن است. توجه به این نکته مهم است که “افسردگی” اغلب به عنوان یک اصطلاح کلی برای اشاره به طیفی از اختلالات افسردگی استفاده می شود و MDD یک تشخیص خاص در آن طیف است.

دیگر اسم های افسردگی

نام دیگری که برای افسردگی استفاده می‌شود، اختلال افسردگی بالینی (Clinical Depression) است. این اصطلاح بیشتر در محیط پزشکی و روان‌پزشکی استفاده می‌شود و به یک وضعیت مشخص از افسردگی اشاره دارد که با علائم و نشانه‌های خاصی همراه است. این علائم ممکن است شامل احساس ناراحتی مزمن، کاهش انرژی و علاقه، افکار منفی و خودکشی باشند.

اختلال دوقطبی، و اختلال عاطفی فصلی. افسردگی شدید. نوع کلاسیک افسردگی، افسردگی اساسی حالتی است که در آن خلق و خوی تاریک همه‌گیر است و فرد علاقه خود را به فعالیت‌ها، حتی آن‌هایی که معمولاً لذت‌بخش هستند، از دست می‌دهد. همه موارد ذکر شده می توان نام وم افسردگی باشد. چرا که ین اختلال جزئ جدایی ناپذیر بیماری هایی است که در بالا به آن اشاره کردیم.

لازم به ذکر است که افسردگی به عنوان یک اختلال روان‌شناختی مشخص شده است و تشخیص و درمان افسردگی به عهده حرفه‌ایان مجرب در حوزه پزشکی و روان‌پزشکی است. اگر شما یا کسی که می‌شناسید با علائم افسردگی مواجه هستید، توصیه می‌شود به یک پزشک معالجه مراجعه کنید.

نام دوم افسردگی

سخن آخر

یافتن دیگر نام های افسردگی و نوع دقیق آن با مراجعه به پزشک مشخص می شود. اما با این حال نام های مختلف آن توسط افراد مختلف پرسیده می شود.  افسردگی به اسم هر یک از انواع آن ممکن است شناخته شود. در متن مقاله به نام هایی که از آن یاد می شود، اشاره کردیم. همچنین هر فرد با مراجعه به متخصص می تواند از نام دقیق اختلالی که تجربه می کند، آگاه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با دکتر فرامرز ذاکری تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *