لوگو دکتر فرامرز ذاکری

نشانی مطب

تهران خیابان شریعتی، نرسیده به مترو شریعتی، کوچه فلسفی، ساختمان پزشکان پرشين، طبقه ۱

ساعت کاری

شنبه الی چهارشنبه ۲۱:۰۰ - ۹:۰۰
پنجشنبه ۱۳:۰۰ - ۹:۰۰

دکتر فرامرز ذاکری

مشکلات متداول در روابط زناشویی

مشکلات متداول در روابط زناشویی

در طی زندگی زناشویی مشکلات زیاد بزرگ و گوچگی ممکن است رخ دهد که در صورت ریشه یابی و برطرف نکردن ممکن است عمیق تر وجدی تر شود تا جایی که بر روابط زناشویی تاثیر گذاشته و مشکلات بزرگ تر و حتی غیر قابل جبرانی را ایجاد نماید. لازم است بدانید که جزئی ترین و  ظاهرا بی اهمیت ترین مسائل در زندگی زناشویی تاثیرات بزرگی را به دنبال داشته باشد.

البته این موضوع را هم باید در نظر داشت که هیچ انسانی کامل نیست و هر کدام عیوب و نواقص منحصر به خود را دارند، اما این به این معنی نیست که طرف مقابل شما با عیوب شما یکطرفه کنار بیاید و شما در برطرف کردن نواقص خود هیچگونه تلاشی ننمایید.

ما در این مقاله سعی داریم که مشکلات متداول در رابطه زناشویی را بررسی نماییم پس باما همرا باشید.

مشکلات متداول در روابط زناشویی
مشکلات متداول در روابط زناشویی

 اصلی ترین مشکلات در روابط زناشویی

 روابط جنسی

یکی از دلایکی که موجب سردی و بی علاقه گی طرفین نسبت به یکدیگر اختلافات در زمینه روابط جنسی است.یک رابطه جنسی خوب در بهیود روابط و صمیمیت زن و شوهر تاثیر زیادی دارد در مقابل، در صورت عدم رضایت طرفین مشکلات زیادی را با خود به بار می آورد که مهم ترین آن سدری و دلزدگی طرفین نسبت به هم می باشد.

یکی از نکات مهم در رابطه جنسی این است که زن وشوهر دلخوری ها و مشکلات خود را مطرح ننمایند چرا که تختخواب مکان مناسبی برای حل مشکلات روزمره نمی باشد،زمانی که نتوانستید در مورد مشکلات خود در هر زمینه ای به توافق برسید توصیه می گردد حتما به یک روانشناس خوب مراجعه نمایید.

اعتیاد

یکی از عوامل در هم پاشیدن خانواده ها ناشی ازاعتیاد می باشد. که به بسیاری از مشکلات هر چند جزیی دامن زده و مشکلات زیادی را با با خود به وجود می آورد.اعتیاد می تواند آسیب های جدی به اعضای خانواده و حتی جامعه وارد نماید.

دخالت و تصمیم گیری های دیگران

یکی دیگر از مشکلات جدی در روابط زناشویی، دادن فرمان زندگی به افراد دیگر(خارج از چارچوب خانه) ازجمله والدین می باشد، دخالت کردن والدین نه تنها مشکلات وخاتلاغلت ایجاد شده را برطرف نمی نماید بلکه ممکن است مشکلات را پیچیده تر و وخیم تر نماید.

مشکلات مالی

زن و شوهر قبل از شروع زندگی لازم است در مورد شرایط مالی ومیزان درآمدهمسر با یکدیگر به توافق برسند و همچنین مسائل مالی را بایکدیگر درمیان بگذارند تا بتوانند تا با برنامه ریزی در این زمینه به هدف مشترک در زندگی برسند.در صورتی که طرفین توانایی صحییح در مدیریت مسائل مالی را ندارد می توانند با مراجعه به یک مشاوره وروانشناس به راهکارهای مناسب و مثبتی در زمینه مسائل مالی خود برسند.

خصوصیات اخلاقی بد همسر

داشتن یک رابطه اخلاقی مناسب تاثیر زیادی در زندگی زناشویی و حل سایر مشکلات زناشویی را دارد. اخلاق های بد شریک زندگی مانند بد دهنی یا ناسزاگویی، انتقادهای پی در پی، شکاکی بی مورد، بد دلی، بی احترامی، تحقیر و توهین از جمله مشکلات مهم زناشویی هستند که با خود مشکلات زیادی را به بار می آورند.اگر هر کدام از طرفین به جای عیب یابی در همسر خود به برطرف کردن مشکلات و عیوب خود بپردازند، زندگی آسان تری را با یکدیگرتجربه خواهند کرد و همچنین سایر مشکلات آنها نیز راحتتر قابل حل می باشد.

چنانچه افراد در زندگی زناشویی با بحران هایی مواجه شدند که  قادر به مدیریت آن نیودند می توانند با مراجعه به یک متخصص و روانپزشک خوب در حل مشکلات خود راهنمایی های مناسب دریافت نمایید.

دکتر فرامرز ذاکری

دکتر فرامرز ذاکری

متخصص روانپزشک متخصص کودک،افسردگی،اضطراب متخصص اعصاب و روان روانپزشک کودک و نوجوان بیش فعالی و عدم تمرکز درمان اختلالات، افسردگی،استرس،اضطراب درمان اختلال وسواس اجباری اختلال کمبود توجه در بزرگسالان بیش فعالی کمبود توجه در کودکان ADHD/ADD اختلال دوقطبی اختلال خوردن اختلال اضطراب منتشر اختلال ترس، وحشت و هراس اختلال استرس پس از سانحه PTSD جنون جوانی اختلال عاطفی فصلی SAD هراس اجتماعی بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی اختلال جنسی بی میلی و افزایش میل جنسی درمان بدون دارو بیماریهای مغز و اعصاب و روان با دستگاه نورو فیدبک و بیو فیدبک

یک پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...