شماره های تماس (021) 22 26 00 67
(021) 22 26 00 69
ساعت کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب تهران خ شریعتی،نرسیده به مترو شریعتی
ک فلسفی، ساختمان پزشکان پرشين،ط۱،و۱

روانشناسی تربیت کودک


روانشناسی تربیت کودک

دنیایی که در آن کودکان ما در حال گذراندن کودکی خود درآن هستند با دنیایی که ما والدین کودکی خود را درآن گذراندیم دو دنیای متفاوت است شاید بتوان صرفا برای تمایز دنیای قبلی را سنتی و این دنیا را مدرن نامید بسیاری از مقاهیم در این دو دنیا تغییر کرده اند، دوتا از عمده مفاهیمی که تغییر کرده است مفهوم آموزش و تربیت است، شاید نیاز به آموزش در این حد و اندازه در گذشته نسبت به امروز چندان احساس نمی شد ولی واقعیت دنیای مدرن این است مکه به دلیل تعدد و گوناگونی پدیده ها و همچنین ارتباطات گسترده و حضورکامپیوتر،اینترنت ، موبایل وماهواره اطلاعات کودکان افزایش یافته و نیاز به آموزش و تعلیم آن هم به روش های نوین و علمی به شدت احساس می شود و ما بدون گذراندن دوره های یادگیری لازم یا عملا قادر به ادامه زندگی نخواهیم بود یا شدیدن دچار مشکل خواهیم شد.

روانشناسی تربیت کودک

روانشناسی تربیت کودک

تربیت صحیح کودکان

کودکان نیاز به تنبیه شدن ندارند آنها را مجبور نکنید به آنها دستور ندهید کنترلشان نکنید کودکان خود را چک نکنید. نیاز کودکان ، کمک شما برای رشد آنها می باشد فراموش نکنید که شما رئیس آنها نیستید رئیس بودن با والدین بودن بسیار متفاوت است.

یک والدین خوب بدون دستور دادن باید همه چیز را به کودک خود نشان دهد و توضیح دهد و درباره مواردی که رخ می دهد به طور صریح حرف بزند و با راهنمایی ها و پیشنهادات خود در کنار کودک خود قرار بگیرید نه در مقابل آنها، چرا که همراهی کردن فرزند درمواقع بروز اشتباه از آنها بسیار موثر تر از تنبیه کردن آنها می باشد.

یکی دیگر از اشتباهات والدین مقایسه کردن فرزندانشان با دیگر فرزندان می باشد به خاطر بسپارید که هر کودکی در جایگاه خود خاص است. پس بهتر است به آنها کمک کنید تا بالهایشان را باز کنند و بدون شرط به فرزندان خود ابراز علاقه نمایید، نه برای موفقیت هایشان بلکه برای آنچه که واقعا هستند.

برای تعیین وقت قبلی و مشاوره با دکتر فرامرز ذاکری متخصص اعصاب و روان و روانپزشک با شماره های 22260067 – 22725506 تماس بگیرید و به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

 

کودکان بازتاب رفتارهای شما هستند

کودکان هر آنچه را که می بینند تکرار می کنند به همین دلیل لازم است قبل از تربیت کودکان خود ابتدا رفتارهای خود را اصلاح نمایید.

اگر شما در زمان عصبانیت و مشاجرات خود عادت به پرخاشگری دارید و یا لوازم جلوی دست خود را پرتاب می کنید مشاهده خواهید کرد که کودکان شما نیز درموقعیت های مشابه همان رفتارها را تکرار خواهند کرد،پس شما آینه کودکان خود هستید و هر آنچه که کودکانتان انجام می دهد فقط بازتابی از رفتارهای شما می باشد. شما می توانید برای کمک گرفتن و مشاوره در این زمینه به یک روانپزشک و روانشناس خوب در تهران مراجعه نمایید.

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از بهترین مشاوره و روانپزشک در شمال تهران بر روی لینک مربوطه  کلیک نمایید.

دکتر فرامرز ذاکری
دکتر فرامرز ذاکری

متخصص روانپزشک متخصص کودک،افسردگی،اضطراب متخصص اعصاب و روان روانپزشک کودک و نوجوان بیش فعالی و عدم تمرکز درمان اختلالات، افسردگی،استرس،اضطراب درمان اختلال وسواس اجباری اختلال کمبود توجه در بزرگسالان بیش فعالی کمبود توجه در کودکان ADHD/ADD اختلال دوقطبی اختلال خوردن اختلال اضطراب منتشر اختلال ترس، وحشت و هراس اختلال استرس پس از سانحه PTSD جنون جوانی اختلال عاطفی فصلی SAD هراس اجتماعی بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی اختلال جنسی بی میلی و افزایش میل جنسی درمان بدون دارو بیماریهای مغز و اعصاب و روان با دستگاه نورو فیدبک و بیو فیدبک

پاسخ

5 × 3 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button