شماره های تماس (021) 22 26 00 67
(021) 22 26 00 69
ساعت کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب تهران، خیابان شریعتی، بین بلوار میرداماد
و بیمارستان مفید، ساختمان پزشکان ۲۰۰۰، طبقه همکف، واحد۲

درمان لکنت زبان در کودکان

درمان لکنت زبان در کودکان

لکنت زبان یکی از اختلالاتی است که گفتار کودک را دچار مشکل می کند . معمولا این اختلال زمانی شروع می شود که کودک جملات پیچیده ای ادا می کند .

علت لکنت زبان در کودکان 

از زمانی که انسان صحبت کردن را یاد گرفته است لکنت زبان وجود داشته است . صحبت کردن یک دانش یادگیری است . زمانی که کودک راه رفتن را شروع می کند تا مهارتهای پریدن و راه پیدا کند . در مورد یادگیری صحبت کردن نیز به همین منوال است . کودک ابتدا از آواها، صدا و کلمات مختلف شروع می کند سپس شروع به ادا کردن جملات می پردازد و به تدریج در آن تبحر پیدا می کند .  اما زمانی که ناهماهنگی هایی بین قسمت های مختلف گفتار وجود داشته باشد . صحبت کردن یک روند پیچیده ای دارد . اندام های گفتاری و زبان باید با هم هماهنگ شوند تا بتوانند گفتار صحیحی ارائه دهند . اندامی که درگیر گفتار می شوند : با بازدم تارهای صوتی به ارتعاش درمی آید که در داخل حنجره به کمک زبان و دندان صدا از دهان خارج می شود . اگر با شدت و انفجاری خارج شوند حرف “ب ” ، ” پ” ، ” ت ” خارج می شود اگر با ارتعاش بیرون بیاید حروف ” س ” ، ” ش” ، “ز”خارج می شود . اما صدایی که معنایی نداشته باشد ارزش ارتباطی ندارد . در واقع لکنت زبان از نظر متخصص روان درمانی  مشکلی است که در روند طبیعی زبان اتفاق می افتدو گفتار را ناروا می کند . معمولا این اختلال با یک شوک ایجاد می شود ولی باز افرادی به آن مبتلا می شوند که سابقه این اختلال را در خانواده خود دارند . البته پسران ۴ برابر بیشتر از دختران به این اختلال مبتلا می شوند.

درمان-لکنت-زبان-در-کودکان

درمان-لکنت-زبان-در-کودکان

سن ایجاد لکنت زبان

سن شروع لکنت زبان از ۳ تا ۶ سالگی است . به ندرت در سن بالای ۶ تا ۱۲ سال مشاهده شده است . در سنین بزرگسالی بندرت در افرادی که در کودکی لکنت داشته اند با بروز شوکی ایجاد شود.

علائم لکنت زبان در کودکان

  • تکرار کلمات یا جملات
  • کشیده گویی
  • مکث یا به میان اندازی باشد .

عوارض لکنت زبان در کودکان 

لکنت زبان عوارض روان شناختی برای فرد دارد . فرد دچاراضطراب ، گوشه گیری و استرس و.. می شود .

ر واقع لکنت زبان از نظر متخصص روان درمانی  مشکلی است که در روند طبیعی زبان اتفاق می افتدو گفتار را ناروا می کند .برای تعیین وقت قبلی و مشاوره با دکتر فرامرز ذاکری متخصص اعصاب و روان و روانپزشک با شماره های ۲۲۲۶۰۰۶۷ – ۲۲۷۲۵۵۰۶ تماس بگیریدو به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید

درمان لکنت زبان در کودکان

گفتاردرمانی یکی از روش های درمان لکنت زبان در کودکان می باشد . این کار توسط روانپزشک یا روان کا انجام می شود.برای یافتن بهترین روانپزشک در تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید .

فاکتورهای لازم یک گفتار درمان برای درمان پایدار فراتر از حد تصور است :

  • آیا تکنیک های گفتاری درمان را خود آزموده و از قابل اجرا بودن آن ها اطمینان دارید ؟
  • آیا می تواند دغده های زندگی را پشت درب مطب یا کلینیک گفتار درمان از خود دورسازد ؟
  • آیا می تواند منافع درمان جو را به منافع خویش ترجیح دهد ؟
  • آیا می تواند با درمان جو همیشه صادق باشد و هرگز به او دروغ نگوید ؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره روانپزشک خوب در تهران  وهمچنین بهترین روانکاو درتهران  می توانید سری به این لینک ها سری  بزنید.

پاسخ

16 − 4 =

Call Now Button