شماره های تماس (021) 22 26 00 67
(021) 22 26 00 69
ساعت کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب تهران خ شریعتی،نرسیده به مترو شریعتی
ک فلسفی، ساختمان پزشکان پرشين،ط۱،و۱

درمان اعتیاد 

درمان اعتیاد 

اعتیاد و درمان آن از دیرباز توجه طیف گسترده ای از متخصصین و درمانگران را به خود درگیر ساخته است که در دوره های مختلف تاریخی سبب گردید که روش های متفاوتی به منظور درمان یا ترک اعتیاد برای افراد بکار گرفته شود.

از جمله مهم ترین و نوین ترین روش هایی است که این روز ها موجب شگفتی و خشنودی بسیاری از افراد گردیده است روش درمان اعتیاد با آر تی ام اس می باشد.

دستگاه تحریک مغز rtms آر تی ام اس از جمله دستگاه های نوینی است که برای درمان بسیاری از بیماری های جسمی و روانی از جمله افسردگی مورد استفاده قرار گرفته است و توانسته در عرصه پزشکی و درمانی اثرات مثبتی از خود بجای بگذارد.

درمان اعتیاد 

درمان اعتیاد

درمان اعتیاد نام دیگری است که برای ترک اعتیاد بکار می برند و به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در طی آن فرد بیمار یا فرد مبتلا به مواد مخدر از وابستگی به مواد مخدر رهایی می یابد.

درمان اعتیاد از مهم ترین موضوعاتی است که در تمامی جوامع از سوی متخصصین آن جامعه مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد تا بتوانند بهترین روش های درمان اعتیاد را به کار بندند.

تفاوت های درمان اعتیاد از گذشته تا امروز

اساسی ترین تفاوتی که در زمینه اعتیاد و درمان آن از گذشته تا امروز ایجاد شده است می توان به تغییر نگاه متخصصین، افراد جامعه و نیز تمامی اقشار اشاره کرد.

در واقع فردی که در گذشته به مواد مخدر معتاد بود مجرم محسوب می شد. از این رو دستگیر می شد و طبق قوانین دولتی با او رفتار می شد. اما این روزها فرد معتاد فرد بیماری است که باید تحت درمان قرار گیرد.

درمان اعتیاد مجموعه ای از روش هایی پزشکی و روانشناختی است که می توانند بهترین مکمل برای هم باشند و بهترین نتایج را رقم بزنند.

بهترین روش درمان اعتیاد

واقعیتی که وجود دارد این است که چند سالی است روشی نوین در عرصه درمان اعتیاد پا به عرصه ظهور نهاده است و بسیاری از افراد از مزایا و نتایج مثبت این روش بهره مند گشته اند.

این روزها بهترین روشی که برای درمان اعتیاد وجود دارد بکار گیری دستگاه آر تی ام اس می باشد.

در این روش با تحریکاتی که در مغز فرد بیمار یا معتاد انجام می دهند می توانند بخشی از فرآیند گرایش به مواد مخدر را در فرد از بین ببرند و در نهایت روند ترک انجام می شود.

برای دریافت مشاوره  و درمان مشکلات خود توسط دکتر فرامرز ذاکری متخصص اعصاب و روان و روانپزشک   می توانید با شماره 22260067  تماس بگیرید .

 و همچنین با دنبال کردن آدرس اینستاگرام دکتر فرامرز ذاکری از آخرین مقالات و مطالب سایت ایشان باخبر شوید.

 

دستگاه آر تی ام

دستگاه آر تی ام مجموعه ای از ابزار آلاتی است که با کمک آن می توان امواج مغناطیسی را به بخش های جمجمه فرد رساند و با این اقدام تاثیراتی در بخش مغزی و جمجمه فرد بر جای گذاشت.

دستگاه آر تی ام اس سیم هایی دارد که زمانی که روی سر گذاشته می شود امکان انتقال امواج مغناطیسی به مغز فراهم می شود.

مزایای درمان اعتیاد با آر تی ام اس

از مهم ترین مزایایی که می توان برای دستگاه آر تی اس و نیز درمان اعتیاد با آر تی ام اس نام برد موارد زیر می باشد:

 • این دستگاه و این روش درمانی از نتیجه بخش ترین روش هایی است که نتایج خود را به اثبات رسانیده است.
 • دستگاه آر تی ام اس از بی خطر ترین روش های درمانی محسوب می شود.
 • دستگاه آر تی ام اس پیامد های منفی در پی ندارد. از این رو می توان بدون نگرانی برای انجام این روش درمانی اقدام کرد.
 • زمانی که افراد معتاد تحت درمان قرار می گیرند بعد از این که روند درمان به پایان می رسد احتمال اینکه دچار تغییرات خلقی و نیز افسردگی شوند وجود دارد. بنابراین بکار گیری روش آر تی ام اس از جمله راهکاری هایی است که می توان با آن به بهبود وضعیت خلقی افراد نیز کمک کرد.

نتیجه مطلب

بنابر تمامی مطالبی که در طول نوشتار آمد مهم ترین نکاتی که می توان از متن نوشتار استخراج کرد:

 • درمان اعتیاد پروسه ای طولانی است که در طی آن فرد وابستگی های جسمی روانی خود را نسبت به مواد مخدر از دست می دهد.
 • روش هایی که برای درمان اعتیاد بکار گرفته می شود از دیر باز تاکنون تغییرات قابل توجهی داشته اند.
 • نوین و بهترین روش برای درمان اعتیاد دستگاه آر تی ام اس می باشد که تاثیرات آن اثبات شده است.

شما کاربران گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین روانکاو در تهرانمقاله مورد نظر را مطالعه بفرمایید تا بنوانید یک روانپزشک خوب برای حل مشکلات مروبط به استرس و اضطرابی خود بیابید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرامرز ذاکری متخصص اعصاب و روان و روانپزشک.​

دکتر فرامرز ذاکری
دکتر فرامرز ذاکری

متخصص روانپزشک متخصص کودک،افسردگی،اضطراب متخصص اعصاب و روان روانپزشک کودک و نوجوان بیش فعالی و عدم تمرکز درمان اختلالات، افسردگی،استرس،اضطراب درمان اختلال وسواس اجباری اختلال کمبود توجه در بزرگسالان بیش فعالی کمبود توجه در کودکان ADHD/ADD اختلال دوقطبی اختلال خوردن اختلال اضطراب منتشر اختلال ترس، وحشت و هراس اختلال استرس پس از سانحه PTSD جنون جوانی اختلال عاطفی فصلی SAD هراس اجتماعی بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی اختلال جنسی بی میلی و افزایش میل جنسی درمان بدون دارو بیماریهای مغز و اعصاب و روان با دستگاه نورو فیدبک و بیو فیدبک

2 thoughts on “درمان اعتیاد 

 1. باران - دسامبر 28, 2020 در 5:34 ق.ظ

  سلام وقت بخیر ایا دستگاه .RTM برای ترک مواد محرک مثل شیشه کاربرد دارد

  پاسخ
  • drzakeri - ژانویه 20, 2021 در 8:01 ق.ظ

   سلام. بهتر است تماس بگیرید

   پاسخ

پاسخ

ده − 1 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button