شماره های تماس (021) 22 26 00 67
(021) 22 26 00 69
ساعت کاری مطب شنبه تا چهارشنبه 21:00 - 9:00
پنجشنبه 13:00 - 9:00
آدرس مطب تهران خ شریعتی،نرسیده به مترو شریعتی
ک فلسفی، ساختمان پزشکان پرشين،ط۱،و۱

اختلال شخصیت ضد اجتماعی

اختلال شخصیت ضد اجتماعی

اگر تمام نشانه های اصلی افراد دچار اختلال وسواسی را برعکس کنید می شود یک فرد دارای شخصت ضد اجتماعی، برخلاف وسواسی ها  که سوپرایگو بزرگی دارند این افراد سوپر ایگو کوچکی دارند.

این افراد دچار نوعی اختلال شخصیت هستند، که موجب می شود نتوانند با موازین اجتماعی خود را سازگار کنند و به خاطر رفتارهای نادرست خود، احساس گناه و سرزنش و حتی اضطرابی در خود ندارند.

اختلال شخصیت ضد اجتماعی

اختلال شخصیت ضد اجتماعی

نشانه های اصلی افراد دارای اختلال ضد اجتماعی

 • خودمحوری
 • فقدان وجدان
 • رفتار تکانشی
 • جاذبهٔ سطحی

مهم ترین ویژه گی های افراد ضد اجتماعی

 • هنجار گریز هستند، از هر چیزی که همراه با هنجار و محدویت باشد بیزارند.
 • قانون گریزند ، قانون از هنجار درجه بالاتری دارد، یعنی هنجاری که دارای ضمانت اجرایی باشد تبدیل به قانون می شود وهنجاری که ضمانت اجرایی آن اخلاق باشد زیرا این افراد به عبارتی دارای شخصیت اخلاق گریزی می باشند و حتی به راحتی می توانند به ناموس دیگران دست درازی کرده و عذاب وجدانی نیز نداشته باشند.
 • در زندگی این افراد اخلاق معنایی ندارد.
 • با کارهای خطرناک و ریسک های بزرگی که انجام می‌دهند، باعث می شوند ایمنی یا آرامش اطرافیان خود را دچار مشکل کنند.
 • این افراد کاملا بی مسئولیت هستند دائما در حال قانون شکنی می باشند.
 • برای این افراد زمانبندی وخوش قول بودن هیچ معنایی ندارد و همچنین در ارتباط های خود و قول هایی که می دهند، هیچ تعهدی وجود ندارد. بنابراین افراد تعهد گریز هستند و اصلا شخصیت ازدواج ندارند و برای ازدواج انتخاب مناسبی نخواهند بود، چون ازدواج یک رابطه متعهدانه است.
 • این افراد در نگاه اول بسیار چرب زبان هستند وعمدتا به قصد کامجویی جنسی یا کامجویی مادی به شخصی ابراز علاقه می کنند.
 • این افراد بسیار مکارهستند و خیلی راحت می توانند دروغ بگویند.

تکانشگری بالا بر مبنای منطق و مسائل منطقی رفتار نمی کنند و منطق آنها به گونه ای است که از خود می پرسند که چه کاری باعث خوشحالی برایشان می شود و دقیقا همان کار را انجام می دهند.به عبارتی هرچیزی که حسشان گفت همان کاررا نیز انجام می دهند و اصلا از خود نمی رسند که چه چیزی درست یا چه چیزی غلط است.

شما می توانید برای تعیین وقت قبلی و مشاوره با دکتر فرامرز ذاکری متخصص اعصاب و روان و روانپزشک با شماره های 22260067 – 22725506 تماس بگیرید و یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

دلیل اینکه افراد تبدیل به آنتی سوشیال می شوند چیست؟

 • اول:خانواده آشفته و بی در وپیکر، خانواده ای است که والدین مسئولیت تربیتی و آموزشی خود را درست بر عهده نمی گیرند. وهرکار اشتباهی که کودکشان انجام دهد می گویند که اشکال ندارد هنوز بچه است . پدر و مادرحتی اشتباهات فرزند خود را به گردن یکدیگر می اندازند بطور مثال به یکدیگر می گویند تقصیر تو است یا تو درست تربیت نکرده ای یا اینکه اظهار دارند که فرزندشان خودش مشکل دارد و اشکال را در نوع  و روش تربیت خود نمی بینند.
 • دوم:گاهی اوقات مشکل خانواده بی در وپیکری نیست.یعنی خانواده هر چقدر تلاش کرده نتوانسته قوانین را در فرزند خود وضع کند،یعنی ADHD درمان نشده است.کودکانی که ADHD دارند و درمان نمی شوند، در کودکی دچار اختلال سلوک و در بزرگسالی دچار آنتی سوشیال درمان نشده یا مدیریت نشده می شوند.همچنین مهار نشدن بیش فعالی مانع از قانون پذیری می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره روانپزشک خوب در تهران  وهمچنین بهترین روانکاو درتهران  می توانید سری به این لینک ها سری  بزنید.

دکتر فرامرز ذاکری
دکتر فرامرز ذاکری

متخصص روانپزشک متخصص کودک،افسردگی،اضطراب متخصص اعصاب و روان روانپزشک کودک و نوجوان بیش فعالی و عدم تمرکز درمان اختلالات، افسردگی،استرس،اضطراب درمان اختلال وسواس اجباری اختلال کمبود توجه در بزرگسالان بیش فعالی کمبود توجه در کودکان ADHD/ADD اختلال دوقطبی اختلال خوردن اختلال اضطراب منتشر اختلال ترس، وحشت و هراس اختلال استرس پس از سانحه PTSD جنون جوانی اختلال عاطفی فصلی SAD هراس اجتماعی بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی اختلال جنسی بی میلی و افزایش میل جنسی درمان بدون دارو بیماریهای مغز و اعصاب و روان با دستگاه نورو فیدبک و بیو فیدبک

2 thoughts on “اختلال شخصیت ضد اجتماعی

 1. سارا - آگوست 7, 2021 در 8:59 ق.ظ

  سلام یه سوال داشتم میخواستم در تشخیصش بهم کمک کنید پدرم فردی هست که با وجود اینکه ازدواج کرده بودن اما از همون موقع شیطنتاش بود و خیانت می‌کرد دست به زن نسبت به مادرم داشت بعلاوه اینکه تحقیر و توهین کردن‌ هاش هم هست و نمیشه بهش اعتماد کرد به قول هایی که میده عمل نمیکنه چرب زبان هم هست و خیلی خوب بلده با کلمات بازی کنه و در همه ی مواقع فقط منافع خودشو در نظر میگیره اما چیزی که سوال شده برام اینکه نسبت به خانوادش خیلی حساسه و داره از نظر مالی تامینشون میکنه تا توجهشونو بگیره با حیوانات هم ندیدم رفتار بدی داشته باشه آیا این دو مورد دلیل میشه که این فرد آنتی سوشال نباشه؟

  پاسخ
  • دکتر فرامرز ذاکری - آگوست 11, 2021 در 7:06 ق.ظ

   برای تشخیص بهتر و کمک به شما ویزیت اول باید حضوری تشریف بیاورید

   پاسخ

پاسخ

سه × سه =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button